Do jakich sportów nosek do pływania?

Do jakich sportów nosek do pływania?

12 września 2019, godz. 14:41
Udostępnij: Kopiuj link

Sporty wodne to jedna z popularniejszych form aktywności fizycznej. W sportach wodnych najważniejsze jest dopasowanie miejsca trenowania do potrzeb uprawianej dyscypliny – profesjonalnie wyposażony basen jest po prostu kluczowy. Popularne sporty pływackie wymagają z kolei najmniejszej ilości akcesoriów, ponieważ do ich uprawiania potrzebny jest przede wszystkim strój, czepek, okulary pływackie, nosek do pływania oraz względnie maska do nurkowania.

Lubisz pływać, ale przeszkadza Ci uczucie wody w nosie?
Jeśli do uprawiania sportów wodnych – pływania, triatlonów, pływania synchronicznego, aerobiku wodnego czy snorkelingu zniechęca Cię męczące uczucie wody w nosie, koniecznie wypróbuj nosek do pływania! Jest taki, dyskretny i przede wszystkim daje komfort w czasie treningów sportów wodnych. Jeśli nie masz oporów, aby akcesoria do sportów wodnych były zauważane przez innych użytkowników basenu, możesz skorzystać z maski do nurkowania, która także pozwala na nieprzedostawanie się wody do nosa i drażnienia delikatnej śluzówki.

Czy nosek do pływania jest niezbędny?
Alternatywą dla nieprzyjemnego uczucia wody w nosie jest prosty, tani i wygodny w aplikacji nosek do pływania. Zaciski na nos są akcesorium, które znacząco poprawia komfort pływania, ponieważ uniemożliwia dostawanie się wody i co istotne, można go używać zarówno w akwenach zamkniętych, jak i otwartych. Oczywiście używanie noska do pływania, bądź alternatywnie do niego – maski do nurkowania jest czasem podyktowane kwestiami zdrowotnymi, do których zalicza się problemy z zatokami, skrzywiona przegroda nosowa lub wrażliwa błona śluzowa nosa. Nosek do pływania obowiązkowo stosuje się w pływaniu synchronicznym, które z uwagi na wielość figur i układy wymagają długotrwałego pozostawania pod powierzchnią wody. Nosek do pływania wymagany jest również przy trenowaniu freedivingu, które polega na nurkowaniu na wstrzymanym powietrzu. W tych przypadkach nosek do pływania uniemożliwia dodatkowo niechciane wydostawanie się powietrza z płuc, a uprawianie tych dyscyplin spotu bez niego byłoby nie tylko uciążliwe, ale po prostu niemożliwe.

Z czego wykonany jest nosek do pływania?
Funkcjonalny nosek do pływania to akcesorium, które wykonane jest z delikatnego i przyjemnego w dotyku silikonu. Są to dwa dyskretne elementy otulające skrzydełka nosa, połączone dość plastycznym fragmentem, który opiera się na nasadzie nosa. Całość tworzy subtelny detal, który pozwala w pełni cieszyć się z uprawiania sportów wodnych. Nosek do pływania zapakowany jest w estetyczne i małe pudełko, które pozwala na zapewnienie higieny oraz łatwość przechowywania i transportu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu