Kreatywne wakacje z Lubiteką

Kreatywne wakacje z Lubiteką

13 września 2019, godz. 6:42
Udostępnij: Kopiuj link

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań w Lubitece pod hasłem KREATYWNE WAKACJE, CZYLI TO I OWO W BIBLIOTECE. Różnorodność propozycji sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie mogło być mowy. 

Nożyczki, pędzelki, kleje, farby, masa solna, pastele, nici, igły, cekiny, plus niezwykła wyobraźnia - to wszystko było podczas warsztatów rękodzielniczych i plastycznych prowadzonych przez Agatę Kołek, Martynę Gadaszewską, Annę Florek, Katarzynę Respondek, Malwinę Kuropatwińską, Jolantę Mrugałę oraz Stivena Mrugałę. Chociaż pogoda bywała różna, to na zajęciach humory i energia zawsze dopisywały. Uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne, kształtować twórczą osobowość i kreatywność, a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia.
Lubiteka gościła również na Rynku Miejskim - pod Krzywą Sceną, w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji. Bibliotekarki zaprezentowały dzieciom teatrzyki kukiełkowe pt. "Kto odczaruje Pamelkę?” i "Calineczkę”. Kolejne spotkanie to Magiczny Teatrzyk Kamishibai, podczas którego najmłodsi mieszkańcy z zaciekawieniem słuchali bajek pt. "Plastuś ratuje elementarz" i "Szukamy Marudka" . Odbyły się także, cieszące się dużym zainteresowaniem, warsztaty rękodzielnicze „Zaczarowana zakładka”, „Eko doniczki” oraz „Kwiaty z wytłaczanek”, gdzie dzieci, młodzież oraz dorośli tworzyli piękne i niepowtarzalne prace. To koniec naszych wspólnych zajęć wakacyjnych, ale z pewnością pozostaną one w pamięci uczestników na długi czas. O tym, że wakacje spędzone w Bibliotece oraz w trakcie projektu miejskiego "LUBLINIEC MIASTO DOBRYCH EMOCJI" były udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do LUBLITEKI podczas roku szkolnego, gdzie będą czekały równie ciekawe wydarzenia.

Galeria: Kreatywne wakacje z Lubiteką

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu