Co warto wiedzieć o wizach do Rosji?

Co warto wiedzieć o wizach do Rosji?

20 września 2019, godz. 9:11
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Przed wjazdem na terytorium Federacji Rosyjskiej obywatele Polski są zobowiązani do uzyskania wizy. Dotyczy to zarówno wyjazdu do Obwodu Kaliningradzkiego, jak i azjatyckiej części Rosji. Sprawdź, jak uzyskać wizy do Rosji.

1. Kiedy potrzebna jest wiza do Rosji?
2. Gdzie można uzyskać wizy do Rosji?

Obywatele Polscy powinni wykupić wizę do Rosji praktycznie przed każdym pobytem na terenie Federacji Rosyjskiej. Wjazd na terytorium rosyjskie bez ważnej wizy jest zabroniony. Jeżeli wybierasz się do Rosji lub zamierzasz przez nią przejechać w czasie podróży do innego kraju, sprawdź, jak uzyskać niezbędne dokumenty wjazdowe.

Kiedy potrzebna jest wiza do Rosji?

Wizy do Rosji są niezbędne większości Polaków, którzy wjeżdżają na terytorium Federacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy obywatel Polski przebywa na lotnisku w strefie tranzytowej przez czas krótszy niż 12 godzin. W tym czasie zabronione jest opuszczanie strefy tranzytowej. Jeżeli pobyt przekracza długość 12 godzin, obowiązkowe jest wyrobienie wizy tranzytowej. W przypadku przejeżdżania przez Białoruś, obywatele Polski mogą uzyskać wizę tranzytową na podstawie uzyskanej wcześniej wizy do Rosji.

Aby uzyskać wizę rosyjską, niezbędne jest posiadanie paszportu, którego ważność przekracza co najmniej 180 dni od daty zakończenia ważności przyszłej wizy. Prócz wizy tranzytowej, możliwe jest składanie wniosków o wizy turystyczne, biznesowe, dziennikarskie, dla kierowców zawodowych i inne. Więcej o rodzajach wiz do Rosji dowiesz się na https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/

Gdzie można uzyskać wizy do Rosji?

Uzyskanie wizy do Rosji wymaga wypełnienia wniosku w odpowiednim konsulacie - obowiązuje tu ścisła rejonizacja. Warszawki konsulat przyjmuje interesantów z województw: mazowieckiego, łódzkie, lubelskiego i podlaskiego. W Gdańsku wnioski wizowe składają mieszkańcy pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W Krakowie obsługiwani są wnioskodawcy ze świętokrzyskiego, Podkarpacia, Śląska i Małopolski. Poznański konsulat przyjmuje wnioski wizowe od mieszkańców lubuskiego, Wielkopolski, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. W złożeniu wniosku w każdym z konsulatów pomaga pośrednictwo wizowe.

Do wniosku wizowego należy dołączyć zdjęcie biometryczne 3,5x4,5 cm wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Ponadto niezbędne jest przygotowanie kopii ważnego ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą na kwotę minimum 30 tys. euro. Czas oczekiwania na wizę wynosi 3 dni w trybie ekspresowym lub 14 dni w trybie normalnym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu