Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak zorganizować przeprowadzkę?

23.09.2019 11:53
Czytanie treści strony dostępne

Dla wielu osób organizacja przeprowadzki jest niemałym wyzwaniem. Można jednak przeżyć ją bez większych stresów. Wystarczy odpowiedni plan i przygotowanie przedmiotów do transportu.

Co warto przygotować wcześniej?

Podstawową zasadą sprawnie przebiegającej przeprowadzki jest wcześniejsze przygotowanie pewnych rzeczy. Mowa tu szczególnie o pozbyciu się zbędnych przedmiotów i organizacja opakowań na zapasy żywnościowe. Wyrzucanie przedmiotów wcale nie jest proste, dlatego warto rozpocząć segregację przedmiotów znacznie wcześniej, niż planowany termin przeprowadzki. Można codzienne sprawdzać i opróżniać jedno pomieszczenie lub szafkę. Nie należy pomijać żadnej szuflady czy regału, bo zgromadzone przedmioty znacznie utrudniają transport mebli. Po uporaniu się ze zbędnymi rzeczami, czas na odpowiednie przygotowanie zapasów żywnościowych. Jest to bardzo istotne, dlatego, że zazwyczaj pudełka z kaszami, makaronami czy innymi specyfikami są otwarte. Należy pozamykać je specjalnymi klamerkami lub spinaczami i umieścić w plastikowych koszach albo kartonach.

Przygotowanie do przeprowadzki

Drugim etapem jest gromadzenie niezbędnych sprzętów do pakowania. Warto zaopatrzyć się w duże kartony, pudełka i reklamówki. Co ciekawe, w Internecie można znaleźć kartonowe szafy przeznaczone do przeprowadzek. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba pakować wszystkich ubrań do pudełek czy toreb. Wystarczy powiesić je na wieszakach w kartonowej szafie. Przy noszeniu ciężkich przedmiotów przydadzą się pasy, ułatwiające transport ciężarów. Podczas pakowania należy mieć pod ręką m.in.: nożyczki, markery, nożyki (takie jak do tapet), sznurek, folię bąbelkową, strecz. Dla osób, które nie lubią całego procesu pakowania i transportu przedmiotów, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy transportowej np.: mrowka-bagazowka.pl. Firma od wielu lat zajmuje się organizacją przeprowadzek. Pracownicy używają niezbędnych materiałów zabezpieczających przedmioty takich jak: koce i folie ochronne, pasy transportowe, worki i kartony. Fachowcy wiedzą jak profesjonalnie i sprawnie przeprowadzić przewóz rzeczy do nowego mieszkania. Pakowanie kartonów nie jest skomplikowane, warto jednak pamiętać, by składować rzeczy pomieszczeniami lub kategoriami. Co ważne, należy rozkładać przedmioty równomiernie w kartonach, by nie uszkodzić ich w trakcie przenoszenia. Oczywiście, bezproblemowy przewóz zależy także od zabezpieczenia przedmiotów. Kruche i delikatne rzeczy należy dobrze owinąć folią bąbelkową lub kocem ochronnym. Ważne jest również dokładne opisywanie kartonów. Ułatwia to późniejsze rozpakowywanie przedmiotów.

Rzeczy przydatne w nowym mieszkaniu

Podczas przeprowadzki warto pomyśleć o przedmiotach pierwszego użytku, które będą niezbędne następnego dnia w nowym mieszkaniu. Warto spakować je razem, by móc szybko po nie sięgnąć. Do przedmiotów „must have” należą m.in.: nóż, nożyczki, sztućce, kubki, ręcznik papierowy, papier toaletowy, mydło, płyn do naczyń, kawa, herbata, woda i gotowe produkty spożywcze – owsianka do zalewania, wafle ryżowe czy pizza.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu