Kalkulator OC - sposób na najtańszą polisę od Mubi

Kalkulator OC - sposób na najtańszą polisę od Mubi

3 października 2019, godz. 10:29
Udostępnij: Kopiuj link

Od lat ubezpieczasz auto w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym? Czy składka OC, którą opłacasz, to duże obciążenie dla Twojego domowego budżetu? Czy sprawdzałeś, jakie propozycje ubezpieczenia mają dla Ciebie inne towarzystwa? Czy wiesz, gdzie szukać tańszych polis? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, czym jest kalkulator OC Mubi i jak może Ci on pomóc w znalezieniu atrakcyjnego ubezpieczenia OC.

Ceny OC  - trochę statystyk

Według danych kalkulatora OC Mubi, we wrześniu br. kierowcy płacili za tę polisę średnio 779 zł. Średnio, bo cena tego ubezpieczenia zależy od wielu zmiennych, takich jak chociażby marka auta. Nie bez wpływu na wysokość składki pozostaje również miejsce zameldowania (w miastach wojewódzkich najmniej, bo średnio 704 zł płacili za OC mieszkańcy Zielonej Góry, najwięcej zaś wrocławianie - 958 zł). Oczywiście cena OC zależy również m.in. od pojemności silnika auta, wieku kierowcy, a także wypracowanych przez lata zniżek. 

Kalkulator ubezpieczeń Mubi

Aby przekonać się, ile konkretnie zapłacisz za swoje ubezpieczenie OC, możesz skorzystać ze znajdujących się na stronach większości ubezpieczycieli kalkulatorów, jednak to bardzo czasochłonny proces, biorąc pod uwagę, że na każdej kolejnej witrynie formularz wypełniać musisz od nowa. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wejście na stronę i wypełnienie pól znajdującego się tam formularza. Zrobisz to tylko raz, jednak ofert OC otrzymasz co najmniej kilka (zwykle więcej), od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy wpisać w formularzu dane dotyczące Ciebie i Twojego auta, takie jak Twoja data urodzenia, rok otrzymania prawa jazdy, stan cywilny, pojemność silnika Twojego pojazdu czy rok jego produkcji.

Żadne z pól do wypełnienia nie powinno Cię zaskoczyć, jeśli jednak będziesz miał jakiekolwiek problemy czy wątpliwości, skorzystaj z darmowej pomocy konsultanta, dzwoniąc na podany na stronie numer lub wysyłając e-maila do biura obsługi klienta. Zarówno sam kalkulator ubezpieczeń, jak i pomoc doradców są całkowicie darmowe. 

Oferty OC, które otrzymasz, domyślnie ułożone będą według ceny (rosnąco). Pamiętaj, że w przypadku tej polisy to właśnie niska cena powinna być głównym kryterium, które powinieneś brać przy dokonywaniu ostatecznego wyboru, bowiem OC zawsze działa jednakowo, bez względu na to, w którym TU je wykupisz. Najlepsze OC to zatem po prostu OC, za które zapłacisz najmniej.

Z kalkulatora ubezpieczeń skorzystał przed dwoma tygodniami pan Robert, 22-letni kierowca z Krakowa, właściciel auta marki BMW serii 3. 

Jestem młodym kierowcą i zawsze miałem świadomość tego, że zanim uzbieram zniżki za bezszkodową jazdę, muszę przygotować się na to, że za OC będę płacił sporo więcej, niż starsi, bardziej doświadczeni kierowcy. Co nie zmienia faktu, że przepłacałem - teraz to wiem. O kalkulatorze Mubi powiedział mi kolega ze studiów. Wypełniłem formularz i okazało się, że polisa, którą wykupywałem przez trzy lata w moim ówczesnym towarzystwie ubezpieczeniowym, była stanowczo za droga. W Mubi znalazłem opcję tańszą o ponad 800 zł - akurat trafiłem na super promocję. Na szczęście ta poprzednia polisa już mi się kończyła, więc wypowiedziałem ją i przez Internet nabyłem naprawdę atrakcyjne OC - mówi pan Robert. 

Dlaczego OC w Mubi jest tańsze?

Niskie ceny polis, które znajdziesz przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń Mubi mogą Cię zaskoczyć, a nawet wzbudzić pewne podejrzenia, jednak nie masz się czego obawiać. Po pierwsze, ubezpieczenie nabywasz przez Internet, a towarzystwa premiują osoby, które decydują się na taki sposób jego zakupu, oferując nierzadko ceny niższe nawet o kilkadziesiąt procent od tych, na jakie liczyć mogą klienci nabywający ubezpieczenie w sposób tradycyjny. Po drugie, towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze wiedzą, że zdecydowana większość klientów wybiera ubezpieczenie OC kierując się ceną. Co za tym idzie, starają się ją obniżać. Po trzecie, kalkulator na bieżąco zaciąga dane od współpracujących z nim ubezpieczycieli. Niskie ceny to zatem często po prostu ceny promocyjne, o których szybko dowiadujesz się właśnie dzięki temu, że korzystasz z tego zaawansowanego narzędzia.

Kalkulator to sposób na to, by nasi klienci mogli uzyskać natychmiastowy przegląd rynku ubezpieczeniowego i otrzymać ofertę szytą na miarę, bo stworzoną na podstawie danych, które sami wpisali w formularzu. Mogą z niej skorzystać lub nie - nie ma tu mowy o żadnych zobowiązaniach. Większość użytkowników jednak polisę nabywa i trudno się temu dziwić - często znajdują dzięki nam oferty ubezpieczenia OC tańszego nawet o ponad połowę od tego, które posiadali wcześniej - tłumaczy doradca klienta Mubi

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu