Parametryczny CAD 3D ze specjalistycznymi nakładkami

Parametryczny CAD 3D ze specjalistycznymi nakładkami

13 października 2019, godz. 13:51
Udostępnij: Kopiuj link

IRONCAD to parametryczny CAD 3D, dostosowany do potrzeb inżynierów mechaników. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie szybkiego i precyzyjnego projektowania dowolnych komponentów. Co wyróżnia ten program CAD na rynku? Przede wszystkim połączenie innowacyjnego modelowania dynamicznego wraz z tradycyjnym projektowaniem w oparciu o szkic.

Obok innych zalet rozwiązania, takich jak wieczysta licencja, czy współpraca z dowolnym formatem CAD, istotna jest również jego kompatybilność ze specjalistycznymi nakładkami branżowymi, w tym: Woodlab, czyli system wspierający produkcję mebli, oraz VisualMILL, czyli uniwersalne oprogramowanie CAM.

Jak bardzo parametryczny CAD 3D, w połączeniu z dedykowanymi do danych branż aplikacjami, może przyspieszyć pracę? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie, są opinie zadowolonych klientów. W Polsce jest już ponad 1000 firm wykorzystujących na co dzień program CAD 3D – IRONCAD.

Program CAD 3D
Opisywany program CAD 3D, IRONCAD jest jednym z chętniej wybieranych rozwiązań przez inżynierów mechaników (i nie tylko!). Wpływa na to wspomniane już innowacyjne modelowanie dynamiczne, ale także branżowe katalogi części, operacji i funkcji. Dzięki gotowym bibliotekom praca może być znacznie szybsza. Przekłada się to na realizację większej ilości zleceń, realizowanych w krótszym czasie.

Równie chętnie, jak sam parametryczny CAD 3D, użytkownicy sięgają po rozwiązania uzupełniające, jak WoodLAB i VisualMILL, (które charakteryzujemy w dalszej części tekstu), ale także np. IC-Normalia, IC-KeyShot, czy One CNC XR7 Mill (zaawansowane oprogramowanie CAM). Praktycznie każdy, kto pracuje w branży mechanicznej powinien przynajmniej przetestować wersję demonstracyjną programu IRONCAD i zobaczyć, do czego może go wykorzystać.

WoodLAB
WoodLAB i program CAD 3D, IRONCAD są ze sobą w pełni kompatybilne. W połączeniu stanowią wysokiej jakości parametryczne i technologiczne oprogramowanie dla przemysłu meblarskiego. Stolarze sięgają po to rozwiązanie, ponieważ umożliwia projektowanie dowolnego mebla w technologii 3D oraz obróbki jednocześnie. Gotowe pliki można otwierać bezpośrednio na maszynach CNC.

Co jeszcze daje nam WoodLAB? Szeroko pojętą automatyzację, czyli generowania wyceny całego projektu lub poszczególnym mebli, za pomocą kilku kliknięć, a także szybki sposób uzyskania zbiorczego rozkroju wszystkich mebli wykorzystanych w projekcie. Ogromne znaczenie dla branży stolarskiej ma również generowanie kodów na maszyny CNC. Oznacza to, że WoodLAB automatyzuje także etap produkcji!

VisualMILL
Kolejną aplikacją, która wspiera parametryczny CAD 3D, IRONCAD jest VisualMILL. Jest to nakładka wspierająca proces komputerowego wytwarzania, czyli CAM. Pozwala także na opracowanie obróbki danego przedmiotu oraz wygenerowanie kodu NC. Najważniejszą cechą VisualMILL jest generowanie kodu na każdą maszynę.
Rozwiązanie jest zaawansowane i posiada szeroką funkcjonalność. Pomimo tego, pozostaje intuicyjne w obsłudze. Użytkownicy cenią sobie wygodę i łatwość użytkowania. Jest to narzędzie, które realnie przyspiesza i upraszcza pracę, a jego wdrożenie nie jest długotrwałym procesem.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu