Jak prawidłowo przechowywać buty zimowe poza sezonem?

Jak prawidłowo przechowywać buty zimowe poza sezonem?

21 października 2019, godz. 10:48
Udostępnij: Kopiuj link

Pozwól, że Cię o to zapytam: jeśli otworzysz teraz szafkę na buty, czy buty będą w niej ułożone odpowiednio, stojąc w pozycji pionowej? Czy wszystkie Twoje buty zimowe są prawidłowo zabezpieczone i przechowywane w dedykowanej im szafie? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie!

Podzielimy się z Tobą wskazówkami na temat przechowywania butów zimowych, abyś mogła upewnić się, że będą one na tyle zadbane, aby mogły przetrwać cały rok w oczekiwaniu na kolejną zimę w niezakłóconym stanie. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi przechowywania butów zimowych i nie martw się – zawierają one rozwiązania, które będą dla Ciebie pomocne nawet jeśli masz do czynienia z małą ilością miejsca do przechowywania.

Buty zimowe poza sezonem – podstawowe wskazówki

Przede wszystkim, aby zachować wyprostowaną formę buta, możesz go wypchać bibułką, a nawet zwinąć czasopisma i włożyć je do butów. Ponieważ buty zimowe zwykle zajmują dużo miejsca, najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się celem ich przechowywania na wieszaki na buty. Jeśli je powiesisz, zwolni to miejsce na przechowywanie szpilek, jakie masz w swojej kolekcji.

Przechowywanie butów w worku na kurz nie jest mądrym pomysłem, jeśli uprzednio ich nie oczyściłaś w odpowiedni sposób. W końcu nigdy nie wiesz, na co stanąłeś na ulicy! Nie chcesz wciągać brudu do swojej garderoby w ten sposób. Idąc tym tropem, staraj się zawsze przechowywać buty w zamkniętych przestrzeniach, aby ograniczyć gromadzenie się na nich pyłu.
Natomiast, jeśli zamierzasz nałożyć na siebie dwa buty zimowe, koniecznie upewnij się, że klamry i zamki błyskawiczne nie porysują skóry drugiego buta. Podczas przechowywania butów w pudełku należy je położyć naprzeciw siebie. Oznacza to, że górny koniec jednego buta jest skierowany w stronę przodu drugiego.

Przechowywanie butów zimowych – wskazówki dodatkowe
Jeśli zdecydujesz się przechowywać buty zimowe w oryginalnych pudełkach, zrób ich zdjęcie i przyklej na pudełku. W ten sposób:

• będziesz cały czas pamiętać, jakie posiadasz buty w swojej kolekcji,
• nie będziesz musiała otwierać każdego pudełka, aby wybrać parę pasującą do stroju.

Z racji tego, iż w naszym kraju deszczowe dni w zimie są coraz bardziej powszechne, Twoje buty są zdecydowanie narażone na działanie wody i błota. Pamiętaj, aby wyczyścić buty zimowe natychmiast po wejściu. Nie przechowuj ich z zabrudzeniami, ponieważ później będzie bardzo trudno je usunąć.
Kozaki za kolano należy zawsze przechowywać w pozycji pionowej, ponieważ jeśli będą poskładane czy pozwijane – ślady tego sposobu przechowywania będą nie do usunięcia. W przypadku butów za kolano napełnij je dwoma rulonami gazet, a kiedy musisz je przechowywać do następnej zimy, najlepiej użyj w tym celu ich oryginalnego pudełka. Czas, który poświęcisz na takie przygotowanie butów poza sezonem, jest tego wart!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu