Dwa spotkania autorskie z Janem Myrcikiem

Dwa spotkania autorskie z Janem Myrcikiem

10 stycznia 2020, godz. 12:14
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińću, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Koszęcinie oraz Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej "U Myrcika" zapraszają na promocję publikacji książkowej "ARTYKUŁY PRASOWE" TOM I i II i uwaga... dwa spotkania autorskie z Janem Myrcikiem.

JAN MYRCIK
magister pedagogiki kultury, nauczyciel, wykładowca; znawca i badacz kultury, historii, tradycji ludowej, obycza­jów, zabytków i dialektu śląskiego; pisarz, poeta i publicysta. Wieloletni dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie. Założyciel prywatnego Ośrodka Kultury i Edukacji Regionalnej „U Myrcika” w Koszęcinie, jest twórcą pomnika Epitafium dla poległych oraz autorem ponad trzydziestu publikacji książkowych i kilkuset artykułów prasowych.
Inicjatorem wielu przedsięwzięć kulturalno­oświatowych. Laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń państwowych.
Opracowanie stanowi zbiór wybranych artykułów prasowych Jana Myrcika, które ukazały się na łamach lokalnych czasopism w ostatnich dziesięcioleciach przełomu XX i XXi wieku. Publikacja powstała z myślą o społeczności lokalnej zafascynowanej działalnością kronikarską autora. Książka składa się z dwóch tomów, z których pierwszy obejmuje tematykę religijną
i historyczną ziemi lublinieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Koszęcinie. Autor skrupulatnie i z właściwą dla siebie starannością odnotował wszystkie ważne wydarzenia z punktu widzenia lokalnej społeczności w odniesieniu do zmian w kraju i na świecie. Tom ii jest integralną częścią publikacji i zawiera artykuły opisujące tematykę społeczną, kulturalną, „wielkich ludzi”. Zawiera również „słowo po śląsku”.

Spotkania autorskie:

16 stycznia 2020 r. godz. 17:00
17 stycznia 2020 r. godz. 17:00
LUBITEKA, ul. Sportowa 3

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu