Nietrzeźwi kierujący

Nietrzeźwi kierujący

21 lutego 2020, godz. 9:48
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegłą środę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Woźnikach zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Amatorzy jazdy na tzw. "podwójnym gazie" stracili prawa jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł wczoraj na ulicy Głównej w miejscowości Babienica, gdzie policjanci prowadzili przesiewową kontrolę trzeźwości. Krótko po godzinie 7.00 rano zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Hyundai. Używane przez mundurowych urządzenie pomiarowe służące do szybkiej weryfikacji stanu trzeźwości zasygnalizowało, że siedzący za kierownicą 34-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego prowadzi swój pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a dodatkowo za czyn którego się dopuścił stanie przed sądem.
Odpowiedzialności nie uniknie również 56-letnia mieszkanka gminy Koszęcin, zatrzymana tego samego dnia, około godziny 10.00 na ulicy Koszęcińskiej w Boronowie. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że prowadząca Opla kobieta ma w organizmie blisko promil alkoholu.

Przytoczone przykłady pokazują, iż nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Widać nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca liczne apele i ostrzeżenia kierowane przez Policję i różne inne podmioty. Przypominamy, że policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z dróg i ulic naszego powiatu używając do tego celu najnowocześniejszych urządzeń pomiarowych pozwalających na sprawdzenie dużej ilości kierowców w krótkim czasie. Dla kierujących na „podwójnym gazie”, którzy lekceważą przepisy narażając bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego nie będzie żadnego pobłażania ani taryfy ulgowej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu