Edukacyjne gry komputerowe dla dzieci czy zajęcia z lektorem? Jak uczyć dziecko angielskiego?

Edukacyjne gry komputerowe dla dzieci czy zajęcia z lektorem? Jak uczyć dziecko angielskiego?

27.02.2020 8:09
Czytanie treści strony dostępne

Naukę języka angielskiego warto rozpocząć jak najwcześniej. Dzięki temu można uzyskać doskonałe efekty, a jednocześnie Wasza pociecha nauczy się nie tylko słów czy gramatyki, ale też akcentu. Wielu rodziców preferuje nawet dwujęzyczność, przy czym wymaga to od nich zaawansowanej znajomości tego języka, gdyż w innym przypadku może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dlatego czasami lepiej traktować język angielski jako drugi, a jego naukę można rozpocząć, już nawet około 2 czy 3 roku życia. Przy czym metodę koniecznie trzeba dobrać do możliwości malucha czy starszaka.

Edukacyjne gry komputerowe, a bajki – co warto wybrać?

Najmniejsze dzieci mogą poznawać pierwsze słowa, oglądając bajki. Dodatkowo warto jeszcze korzystać z zabawek edukacyjnych w języku angielskim. Z kolei, gdy dziecko uczy się już korzystania z komputera, można sprawić, aby ta rozrywka była korzystna dla jego rozwoju, zatem tutaj polecamy edukacyjne gry komputerowe. Taka nauka angielskiego dla dzieci jest bardzo ciekawa, a co także ważne uczą się one nie tylko słów, ale i ich wymowy.

A może zajęcia z lektorem?

Angielski dla dzieci musi mieć atrakcyjną formę, gdyż w innym przypadku bardzo łatwo stracą chęci to nauki. Dlatego im Wasza pociecha jest młodsza, tym lepiej uczyć ją poprzez zabawę. Jednak, jeżeli zależy nam na osiągnięciu jeszcze wyższego poziomu, to ciekawą opcją są zajęcia z lektorem. Tutaj możecie zdecydować się na dwie opcje, otóż wybrać naukę w grupie bądź też zajęcia indywidualne. Jednym z kryteriów wyboru powinno być samo usposobienie Waszego malca. Nauka z profesjonalistą ma oczywiście szereg zalet. Otóż dzięki niej dziecko może nauczyć się zdecydowanie więcej, a przy tym nauczyciele języka angielskiego znają wiele technik nauki, ale i metodykę.

Twoja decyzja ma znaczenie


Dziecko powinno uczyć się języka jak najwcześniej. Choć to truizm, to w dzisiejszych czasach jego znajomość w stopniu zaawansowanym jest niemal obowiązkowa. Dlatego też nie należy o tym zapominać, gdyż jest to inwestycja w przyszłość malucha. Na samym początku najlepiej uczyć poprzez zabawę, co sprawi dziecku wiele radości. Można także korzystać z gier edukacyjnych zarówno w wersji komputerowej, jak i planszowej. Świetną metodą nauczania jest także wspólne muzykowanie, czyli śpiewanie piosenek w tym języku. Następnym krokiem powinny być zajęcia w szkole języków obcych albo indywidualne z lektorem. Oczywiście, jeżeli wasza wiedza i umiejętności są duże, a ponadto macie czas, to możecie sami nauczać swoją pociechę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu