Błędy, których należy się wystrzegać, przygotowując swoje CV

CV to dokument, będący pierwszym źródłem informacji o potencjalnym pracowniku dla pracodawcy. Dane w nim zawarte umożliwiają podjęcie decyzji o tym, czy kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie. Właśnie dlatego warto wystrzegać się najczęściej popełnianych błędów przy pisaniu CV.

Błędy popełniane w CV

Każda praca wymaga konkretnych kwalifikacji lub umiejętności i doświadczenia. Niestety kandydaci często myślą, że jeśli skłamią, nadgorliwie chwaląc się swoimi atutami, to coś na tym zyskają. Brak kwalifikacji szybko wyjdzie na jaw, czego efektem będzie szybka utrata pracy i stracony czas. Kłamstwo w CV nie popłaca, nawet jeśli dopuszczamy się go, opisując nasze zainteresowania. Bardzo często rekruterzy pytają kandydatów o szczegóły dotyczące ich zainteresowania tylko po to, by sprawdzić ich prawdomówność.

Nadmiar ozdobników graficznych to kolejny. CV powinno być czytelne, fakty na nim ułożone chronologicznie, a informacje o kandydacie napisane zwięźle, bez zbędnego lania wody. Nadmiar kolorów, grafik, czcionek, boldowania, kursywy, podkreślania, znaczników i tym podobnych zabiegów, odwraca niepotrzebnie uwagę od tego, co najważniejsze. Dobrym narzędziem ułatwiającym nam zrobienie idealnego CV jest kreator zamieszczony na Pracuj.pl. Umożliwi nam on szybkie i łatwe przygotowanie schludnego, przejrzystego życiorysu.

Błędy ortograficzne, interpunkcyjne i literówki. Po napisaniu swojego CV warto dokładnie je przeczytać. Najlepiej również następnego dnia przeczytać je ponownie, by spojrzeć na nie świeżym okiem - z innej strony. Błędy w CV mogą zostać zinterpretowane przez pracodawcę, jako brak szacunku i zaangażowania. Oferty pracy zawierają informacje o tym, że kandydat ma odznaczać się dbałością o szczegóły, spostrzegawczością i zaangażowaniem. Przesyłając CV z błędami na takie ogłoszenie, możemy nie liczyć, że rekruterzy zaproszą nas na rozmowę o pracę.

Zamieszczanie w CV poufnych informacji. Dane o tym, jakich klientów przyjmowaliśmy, albo z jakimi firmami współpracowaliśmy, mogą być poufne. Warto sprawdzać wszelkie informacje zamieszczane w CV, bo możemy złamać prawo, a przyszłemu pracodawcy wydać się nielojalni i nieostrożni.

CV jest naszą wizytówką, niekiedy jedyną informacją o kandydacie, która może sprawić, że zostanie on zaproszony na rozmowę, lub nie. Warto przyłożyć największych starań tworząc ten dokument, gdyż może się on okazać naszą przepustką, do otrzymania wymarzonej pracy.

tagi:
2020-03-02 08:29:44

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x