Podsumowanie działań

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

5 marca 2020, godz. 9:30
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu lublinieckiego działania kontrolno - prewencyjne pn. „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na rejony przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego polegających na nieustąpieniu przez kierujących pojazdami pierwszeństwa pieszym znajdującym się na wyznaczonym przejściu oraz sprawdzali czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości w rejonie tych przejść.

Podczas działań stróże prawa bacznie przyglądali się pieszym użytkownikom ruchu, ale także sprawdzali czy kierujący pojazdami stosują się do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych, a zwłaszcza sprawdzali czy w rejonie przejść dla pieszych przestrzegane są ograniczenia prędkości. Podczas akcji lublinieccy policjanci ujawnili łącznie 14 wykroczeń, z czego 8 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Pozostałe wykroczenia to przewinienia popełnione przez pieszych, z czego najwięcej dotyczyło przechodzenia w miejscach niedozwolonych. Wobec sprawców policjanci zastosowali środki prawne w tym: 7 mandatów karnych oraz 7 pouczeń.
Organizowane cyklicznie policyjne działania mają na celu stałą poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu