Radny proponuje obniżkę diet dla całej rady

Radny proponuje obniżkę diet dla całej rady

15 maja 2020, godz. 8:18
Lubliniec.Info
Udostępnij: Kopiuj link

Radny Rady Powiatu Lubliniec - Błażej Niedźwiedź wystosował list otwarty do Starosty Lublinieckiego Joachima Smyły, Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Olczyka oraz pozostałych Radnych Rady Powiatu, w którym prosi o rozważenie obniżki uposażenia w związku ze stanem epidemiologicznym, ale również sytuacją finansową lublinieckiej placówki SPZOZ, która już przed wybuchem pandemii była bardzo trudna.

Szanowni Państwo,
Mając na uwadze szalejącą recesję gospodarczą, która nasiliła się w związku ze stanem epidemiologicznym, zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważanie obniżki uposażenia Radnych Rady Powiatu w Lublińcu.

Sytuacja ekonomiczna samorządów z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W związku z wieloma programami pomocowymi oraz zwolnieniami (m.in. dla przedsiębiorców), budżety jednostek samorządu terytorialnego będą w niedługim czasie borykały się z poważnymi problemami.

Pod znakiem zapytania stoją nie tylko planowane inwestycje ale także możliwość dalszego funkcjonowania placówki SPZOZ, która już przed sytuacją związaną z COVID-19 była bardzo trudna, a której zarządcą jest Starostwo Powiatowe w Lublińcu, finansując tym samym jej straty.

Rzeczywistość stawia nas przed wielką próbą, a prawa ekonomii są bezlitosne. Uważam więc, że jest to odpowiednia chwila na podjęcie kroków, które w przyszłości pozwolą wygenerować chociażby minimalne oszczędności w budżecie naszej jednostki.

Nie jestem oczywiście upoważniony do reprezentowania głosu pozostałych radnych oraz dysponowania ich pieniędzmi, proszę jedynie o podjęcie dyskusji na w/w temat oraz rozważenie wszystkich 'za" i 'przeciw' w przedmiotowej sprawie.

Błażej Niedźwiedź
Radny Rady Powiatu Lubliniec
14.05.2020

Jak wyglądają diety radnych? 

Na podstawie uchwały nr 6/II/2018 z dnia 28 listopada 2018 r. i przeliczeniu "punktów", który jeden ma wartość 150 zł wygląda to następująco:

Przewodniczący Rady Powiatu - 2250 zł
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - 1650 zł
Przewodniczący Komisji - 1500 zł z zastrzeżeniem pkt 4 uchwały
Radni nie pełniących funkcji - 225/450/675 zł w zależności od ilości posiedzeń Rady Powiatu oraz Komisji zastrzeżeniem pkt 4 uchwały

Punkt 4 uchwały:
Przewodniczącemu oraz członkom Komisji Uchwałodawczo-Legislacyjnej przysługuje dieta w wysokości 525 zł za każde odbyte posiedzenie Komisji

Komentarze

R
Rudy-Strzelec-Wyborowy 16 maja 2020, godz. 15:24
Zgłoś
Co by nie zrobić...

Co by nie zrobić, Lubliniec zawsze podzielony :D. Inicjatywa dobra ale raczej mało realna. Ale zawsze znajdzie się taka Kinia, która pewnie nawet tego radnego nie zna (zresztą sam faceta nie znam) i wytknie mu wszystko to, o czym sama pojęcia nie ma - wchodząc tym samym buciorami w jego życie. A pan radny i tak pewnie komentarza nie przeczyta, a nawet jak do niego dojdzie to jedną dziurką mu wleci - drugą wyleci ;). Uwielbiam to - zawsze robię sobie popcorn i czytam te wypociny w komentarzach. Lepiej niż w kinie - a kina niestety nadal zamknięte.

W
Wuwunio 16 maja 2020, godz. 12:40
Zgłoś
nie bedzie zgody pozostalych

nie wroze zgody pozostalych radnych, co jednak nie umniejsza dobrego pomyslu. mze w koncu ktos tam nie poszedl dla pieniedzy

R
Radek 16 maja 2020, godz. 9:09
Zgłoś
Tak trzymać!

Brawo! tak trzymać! Nie przejmować się malkontentami typu Kinia, którzy wszędzie widzą jakiś spisek i są wiecznie niezadowoleni z życia. Piękna inicjatywa - ciekawe co na to pozostali radni :). P.S. Kinia - jak działa, to tylko dobrze świadczy o jego gospodarności, a jak dostał jakieś pieniądze z tarczy, to też chyba nic złego - pewnie płaci jakieś podatki, to wydaje się, że ma do tego świete prawo

K
Kinia 15 maja 2020, godz. 23:18
Zgłoś
To ten od układów i układzików ?

Gra pod publikę. Jego firma transportowo-spedycyjna działa, więc ta dietka to tylko taki ochłap. A z Tarczy Finansowej wziął kasę?

X
xyz 15 maja 2020, godz. 18:47
Zgłoś
.

Widze że młodość i odwaga idą w parze :D... Chyba nie spodoba to się jego kolegom i koleżankom z rady...

S
super sprawa 15 maja 2020, godz. 15:04
Zgłoś
super sprawa

super sprawa

W
wWw 15 maja 2020, godz. 12:06
Zgłoś
super

super nie znam pana radnego ale naleza sie duze brawa

J
Janina 15 maja 2020, godz. 10:53
Zgłoś
Brawo! Brawo! Brawo!

Brawo! Niech inni samorzadowcy biora przyklad! Pan burmistrz i Pan starosta powinni juz predzej o tym pomyslec. Samorzadowcy z Bulgarji i Czech juz dawno to zrobili!

R
Robson 15 maja 2020, godz. 9:02
Zgłoś
Pozostali...

Pozostali Radni chyba go teraz zjedzą :)

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu