Święto Młodej Sztuki – przygotowania trwają!

Święto Młodej Sztuki to coroczne wydarzenie prezentujące twórczość naszych artystów działających w sekcjach. W tym roku okoliczności wymagają, by zrobić to w nowej formie.

Dla Miejskiego Domu Kultury twórczość dzieci i młodzieży jest tak ważna, dlatego zamiast odwoływać wydarzenie – pracownicy we współpracy z instruktorami przygotowują wystawę. Na wystawie zobaczymy dzieła z sekcji plastycznej i malarstwa emocjonalnego oraz artefakty przygotowane przez dzieci z sekcji rękodzieła i ceramiki.

Zanim w Polsce pojawił się wirus, Święto Młodej Sztuki było przygotowywane pod hasłem „RAZEM”. Teraz, w obliczu izolacji społecznej i tęsknoty za pracowniami artystycznymi, kierunkiem dla domowej twórczości jest „RAZEM… nie nudzi misie”. A dlaczego pojawia się misiowy akcent? Odpowiedź znajdziecie na wystawie. Dla dzieci z sekcji rękodzieła zostały przygotowane specjalne paczki artystyczne (na zdjęciu) z materiałami niezbędnymi do przygotowania wystawowej pracy.

W jakiej przestrzeni odbędzie się Święto Młodej Sztuki? Dla oryginalnych prac witryną wystawową staną się okna Miejskiego Domu Kultury – w bezpiecznej odległości będzie można podziwiać prace artystów przez cały czerwiec. Jednocześnie kopie prac pojawiać się będą w przestrzeni miejskiej – dlatego warto być czujnym i rozglądać się.

Święto Młodej Sztuki będzie trwało przez cały czerwiec. Wszelkie informacje będą udostępniane na stronie www oraz Facebooku MDK.

tagi:
2020-05-19 10:20:49 MDK Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x