Święto Młodej Sztuki – przygotowania trwają!

Święto Młodej Sztuki – przygotowania trwają!

19 maja 2020, godz. 10:20
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Święto Młodej Sztuki to coroczne wydarzenie prezentujące twórczość naszych artystów działających w sekcjach. W tym roku okoliczności wymagają, by zrobić to w nowej formie.

Dla Miejskiego Domu Kultury twórczość dzieci i młodzieży jest tak ważna, dlatego zamiast odwoływać wydarzenie – pracownicy we współpracy z instruktorami przygotowują wystawę. Na wystawie zobaczymy dzieła z sekcji plastycznej i malarstwa emocjonalnego oraz artefakty przygotowane przez dzieci z sekcji rękodzieła i ceramiki.

Zanim w Polsce pojawił się wirus, Święto Młodej Sztuki było przygotowywane pod hasłem „RAZEM”. Teraz, w obliczu izolacji społecznej i tęsknoty za pracowniami artystycznymi, kierunkiem dla domowej twórczości jest „RAZEM… nie nudzi misie”. A dlaczego pojawia się misiowy akcent? Odpowiedź znajdziecie na wystawie. Dla dzieci z sekcji rękodzieła zostały przygotowane specjalne paczki artystyczne (na zdjęciu) z materiałami niezbędnymi do przygotowania wystawowej pracy.

W jakiej przestrzeni odbędzie się Święto Młodej Sztuki? Dla oryginalnych prac witryną wystawową staną się okna Miejskiego Domu Kultury – w bezpiecznej odległości będzie można podziwiać prace artystów przez cały czerwiec. Jednocześnie kopie prac pojawiać się będą w przestrzeni miejskiej – dlatego warto być czujnym i rozglądać się.

Święto Młodej Sztuki będzie trwało przez cały czerwiec. Wszelkie informacje będą udostępniane na stronie www oraz Facebooku MDK.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu