5 korzyści, jakie daje wymiana okien na nowe. Sprawdź teraz!

5 korzyści, jakie daje wymiana okien na nowe. Sprawdź teraz!

21.05.2020 13:13
Czytanie treści strony dostępne

Twój dom lub mieszkanie nadal mają stare okna? Warto pomyśleć o remoncie i wymianie stolarki na nową. Dlaczego warto to zrobić? Oto 5 korzyści, jakie daje wymiana okien na nowe!

1. Termomodernizacja

Starsza stolarka okienna, na przykład drewniana czy też niskiej jakości okna plastikowe zamontowane wiele lat temu, może nie zapewniać właściwego poziomu ciepła. Wobec tego pierwszą zaletą, jaką mogą dać nowe okna, jest termomodernizacja nieruchomości. Straty cieplne w przypadku nieszczelnej stolarki okiennej mogą wynosić od około 15 proc. do nawet 40 proc., dlatego też przekłada się to na wyższe rachunki za energię potrzebną do ogrzewania. Dzięki wymianie okien na nowe można sporo zaoszczędzić!

2. Estetyka

Starsze okna często nie wyglądają zbyt dobrze, dlatego też wymiana ich na nowe, pasujące do estetyki budynku i wnętrz, na pewno będzie dużym atutem. Aktualnie do wyboru są różne okna Bielsko Biała - https://www.artroll.pl/oferta/okna/ to jedno z miast, gdzie można je zakupić. W wariancie PCV są one oferowane między innymi jako białe, brązowe, w okleinach drewnopodobnych. Można także wybrać okna drewniane.

3. Zmniejszony hałas

Ważnym parametrem okien jest nie tylko ich współczynnik przewodzenia ciepła, ale także blokowanie hałasu. Nowsze okna mogą zmniejszyć dobiegające z ulicy hałasy, dlatego też zapewniają większy komfort.

4. Poprawa bezpieczeństwa

W sprzedaży można znaleźć także okna antywłamaniowe. To specjalny rodzaj stolarki okiennej, która posiada wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu są one bardziej odporne na próby włamania. Montaż takich okien rekomendowany jest przede wszystkim na parterze, a także w innych miejscach, które są łatwo dostępne. Zastosowanie takich okien spowoduje, że dom czy mieszkanie mogą być skuteczniej zabezpieczone przed włamaniami oraz kradzieżami.

5. Funkcjonalność

Nowe okna to także szersza funkcjonalność. Okna mogą być wyposażone w okucia umożliwiające nie tylko otwieranie ich na oścież, lecz też uchylanie oraz rozszczelnianie. Stolarka okienna może też posiadać klamki z zamkami zamykanymi na kluczyki, dodatkowe wywietrzniki oraz inne rozwiązania wymagane przez inwestora.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu