Inteligentny dom - moda czy wygoda?

Inteligentny dom - moda czy wygoda?

4 czerwca 2020, godz. 11:27
Udostępnij: Kopiuj link

Smart home to wysoce zaawansowany technologicznie budynek lub mieszkanie, które posiada system czujników i detektorów, a także system zarządzania instalacjami w jego obrębie. Dzięki temu można sterować czynnościami w domu np. za pomocą telefonu. Poszczególne elementy systemu powodują, że budynek reaguje na zmiany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Czy, jednak smart home jest wygodą, a może tylko modnym rozwiązaniem ostatnich czasów?

Wygoda na co dzień

Zalety inteligentnego domu doceniają osoby, które cenią sobie ograniczenie nakładów pracy w mieszkaniu lub w domu i więcej czasu dla siebie i dla bliskich. System smart home jest wygodny i wpływa na większą funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowników. Nie ma także negatywnego wpływu na osoby, które znajdują się w nim, a ponadto zwiększa poziom poczucia bezpieczeństwa i wartość rynkową nieruchomości.

 

Inteligentny dom - moda i wygoda

Nie da się zaprzeczyć stwierdzeniom, że smart home jest w ostatnim czasie po prostu modny. Przemawia za tym praktyczność i funkcjonalność, która daje możliwość sterowania oświetleniem w indywidualny sposób lub wyboru optymalnej temperatury w pomieszczeniu - zależnie od pory dnia lub roku. W tym zakresie można powiedzieć, że moda idzie w parze z usprawnieniem wykonywanych codziennie czynności i ekologią, ponieważ smart home stwarza możliwość korzystania np. z energii fotowoltaicznej. Smart home używa mniej energii, co jest obecnie nie tylko modne, ale daje też możliwość zwrotu w stronę natury. Automatyczne sterowanie usprawnia racjonalne wykorzystywanie energii w domu i nie powoduje strat. Wysokość rachunków jest niższa, a ogrzewanie efektywniejsze i dopasowane do różnych potrzeb domowników. Kiedy nie ma ich w domu, system optymalizuje pracę urządzeń odpowiedzialnych za ogrzewanie w taki sposób, aby wyłączyły się, co daje możliwość oszczędności. Smart home to połączenie nowinek technologicznych z tym, co praktyczne i ekologiczne oraz stwarza możliwość optymalizacji zużycia energii w mieszkaniu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu