Profesjonalny merchandising - dlaczego warto w niego zainwestować?

Profesjonalny merchandising - dlaczego warto w niego zainwestować?

01.09.2020 7:34
Czytanie treści strony dostępne

Właściciele sklepów zdają sobie sprawę z tego, że dobrze wyeksponowany towar przyciąga klientów. Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalnych firm zajmujących się merchandisingiem. Działania te mają na celu zwiększyć sprzedaż. Jak działa merchandising i co to właściwie jest?

1. Co to jest merchandising?
2. Działania profesjonalnego merchandisingu
3. Dlaczego warto stosować zasady merchandisingu?

Co to jest merchandising?
Merchandising to działalność marketingowa mająca na celu zwiększyć sprzedaż poprzez odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni sklepów. Podczas działań profesjonalnego merchandisingu wykorzystywane są podstawowe zasady psychologii społecznej. Popularne znaki towarowe oraz produkty mają być tak wyeksponowane, aby wywierały wpływ na klientów. Profesjonalny merchandising (https://oexcursor.pl/oferta/merchandising-profesjonalny/) jest obecnie coraz częściej zamawiany w wielu sklepach. Prawidłowo przeprowadzony merchandising ma za zadanie zatrzymać klientów dłużej w sklepie i przekonać ich, że potrzebują wielu produktów.

Działania profesjonalnego merchandisingu
Wszystkie działania profesjonalnego merchandisera muszą być indywidualnie dobrane do rodzaju sklepu, branży oraz typu klientów. Dlatego na początku należy przeprowadzić dokładny wywiad z właścicielem sklepu. Potrzebne są bowiem informacje o rodzaju sprzedawanych produktów oraz wieku klientów. Dzięki temu będzie można zastosować odpowiednią strategię. Istotne jest także zapoznanie się z topografią danego lokalu. Dzięki temu można wybrać odpowiedni sposób ekspozycji towaru. Merchandisera prowadzi także dokładną dokumentację fotograficzną oraz kontrolę terminów przydatności produktów. Zapewnia także dostawę i montaż tak zwanych materiałów POSM. Należą do nich ekspozytory, półki, regały, standy, dzięki którym klient będzie w stanie obejrzeć cały asortyment. Dodatkowo prezentowane są wszystkie materiały informacyjne dotyczące przecen, rabatów. Powinny one zwracać uwagę klientów i i sprawiać, by kupowano więcej.

Przeprowadzając strategię profesjonalnego merchandisingu, warto także zapoznać się z podstawowymi błędami, jakie popełniają właściciele sklepu. Przede wszystkim na sklepowych półkach nigdy nie może zabraknąć towaru. Należy także pamiętać, by unikać chaosu na regałach. Ceny muszą być dobrze oznaczone.

Dlaczego warto stosować zasady merchandisingu?
Czy warto stosować te zasady w sklepach? Badania psychologiczne dowiodły, że dobrze wyeksponowany towar zachęca do robienia zakupów. Klienci chętnie przychodzą do sklepu, w którym mogą bez problemu odnaleźć dany towar bądź informację o cenie produktu. dodatkowo właściciele sklepów mogą liczyć na regularną pomoc w opracowaniu najlepszych strategii marketingowych wpływających na zwiększenie obrotów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu