Informacja MOPS Lubliniec ws. świadczeń rodzinnych

Informacja MOPS Lubliniec ws. świadczeń rodzinnych

24 czerwca 2020, godz. 12:36
Udostępnij: Kopiuj link

Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS w Lublińcu informuje, iż od dnia 1 lipca 2020r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry Start” – tzw. „300+” na rok szkolny 2020/2021. Wnioski o przyznanie tego świadczenia można składać w wersji elektronicznej od 1 lipca (przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek można składać także po wakacjach, jednak nie później niż do 30 listopada.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma znaczenia. Co ważne, od 2019 r. świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy do korzystania z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Druki do złożenia w wersji tradycyjnej (od 1 sierpnia) można pobrać z naszej strony internetowej
http://www.mops.lubliniec.pl/p,228,pobierz-wniosek

Ponadto od 1.07.2020r. rozpoczyna się nabór wniosków na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 dotyczący:
- zasiłków rodzinnych (przyznawanych od 1 listopada)
- świadczeń z funduszu alimentacyjnego (przyznawanych od 1 października).

Podobnie, jak wnioski o świadczenie „Dobry Start” od 1 lipca wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego należy składać przede wszystkim przez internet (przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną bezpośrednio w Ośrodku lub za pośrednictwem poczty. Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet.

Wnioski o przyznanie tych świadczeń będą na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej
http://www.mops.lubliniec.pl/p,105,pobierz-wniosek-sr

Przypominamy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start, zasiłku rodzinnego oraz funduszu alimentacyjnego w miesiącu lipcu 2020r. mogą być złożone tylko w formie elektronicznej – złożenie wniosku w wersji tradycyjnej (papierowej) będzie skutkować odmową wszczęcia postępowania w sprawie rozpatrzenia takiego wniosku. Wnioski w tradycyjnej formie można składać dopiero od 1 sierpnia.

Ponadto, w związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do Ośrodka, informujemy, iż świadczenie wychowawcze „500+” przyznane jest do dnia 31.05.2021r. Składanie wniosków o ponowne ustalenie świadczenia wychowawczego na nowy okres rozpocznie się od lutego 2021r. -przez internet oraz od kwietnia 2021r. - tradycyjnie, w wersji papierowej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu