Apple iPhone 12: data premiery, specyfikacja i najciekawsze informacje!

Apple iPhone 12: data premiery, specyfikacja i najciekawsze informacje!

03.08.2020 6:51
Czytanie treści strony dostępne

Marka Apple, w odróżnieniu od pozostałych producentów, prowadzi dość skromną politykę sprzedażową, wprowadzając corocznie jedną serię flagowych telefonów. Nic więc dziwnego, że przy tak małej ilości nowych urządzeń, premiera każdego z nich budzi tak skrajne emocje. Każdego roku Apple prezentuje jedną serię na dany rok. I tak jak kiedyś był to zaledwie jeden smartfon na jeden rok, dziś możemy mówić już o trzech, a w tym roku nawet o czterech nowych telefonach. Przed nami długo wyczekiwana premiera Apple iPhone 12 – smartfon wystąpi w aż czterech, nowych odsłonach.

Jakie będą modele iPhone 12?

Niemal tradycją stało się to, że co roku w okolicach września, Apple wprowadza nową serię smartfonów. W ubiegłym roku był to doskonały iPhone 11, który na dobre wpłyną na obecne trendy w wyglądzie dzisiejszych smartfonów. Prostokątny tudzież kwadratowy moduł z aparatami gości już na niemal każdym z obecnych urządzeń i zdaje się, że będzie występował w kolejnych generacjach smartfonów.

Z roku na rok Apple powiększa swoją ofertę telefonów, w ubiegłym roku dając nam trzy rodzaje smartfonów, a w tym aż cztery nowe modele. Do tej pory największymi telefonami w ofercie marki były iPhone XS Max oraz 11 Pro Max osiągając rozmiar 6.7 cala, w tym roku zastąpi je iPhone 12 Pro Max, który również wystąpi w tym samym rozmiarze. Zdaje się, że producenci na dobre odpuścili sobie małe rozmiary smartfonów, czyli te poniżej sześciu cali, a jak widać Apple doskonale to wykorzystało, uzupełniając powstałą lukę na rynku. Marka po raz kolejny dała fanom to czego najbardziej potrzebowali – świetnego flagowca, ale w małym rozmiarze. Z dostępnych informacji wynika, że najmniejszy z iPhone'ów otrzyma rozmiar 5.4 cala, a jakby nie patrzeć, telefonu o tak małym rozmiarze nie było już przez wiele lat. A w jaki sposób będzie wyglądała cała oferta iPhone 12?

  • iPhone 12 – 5.4 cala
  • iPhone 12 Max – 6.1 cala
  • iPhone 12 Pro – 6.1 cala
  • iPhone 12 Pro Max – 6.7 cala

Przyzwyczajeni do potężnych, nowoczesnych sprzętów zdążyliśmy nacieszyć się rozwiniętą technologią i jednocześnie zapragnąć za czymś „normalnym i tradycyjnym”. Choć o faktycznym sukcesie marki można będzie mówić dopiero za kilka miesięcy, to już teraz można przynajmniej przypuszczać, że stworzenie telefonu w tak małym rozmiarze jest doskonałym krokiem na przód. Z całą pewnością Apple nada kolejny kierunek trendu, którym podążą pozostali producenci dostarczając na rynek świetne smartfony, ale w małych i kompaktowych wersjach.

Co nowego wniesie ze sobą seria iPhone 12?

Największe zmiany, jakie zajdą w nowej serii iPhone 12 będą dotyczyły przede wszystkim specyfikacji urządzeń, ponieważ jak się okazuje wygląd smartfonów nie przejdzie większych rewolucyjnych zmian – co nie oznacza, że nie przejdzie ich w ogóle. Tegoroczne iPhone'y mają otrzymać nowe rozmiary, a same urządzenia nie tylko będą nieznacznie większe, ale przede wszystkim będą miały większe ekrany. W końcu Apple postawiło na zmniejszenie notcha oraz ramek wokół wyświetlacza.

Co do samego ekranu, nowością będzie również zastosowanie technologii OLED'owej w każdym z modeli smartfonów, nie tylko w wersji Pro, ale również w modelach bazowych. Niestety nie może być tak kolorowo, jakbyśmy sobie tego życzyli i choć wszystkie modele iPhone 12 zostaną wyposażone w wyświetlacz typu OLED to tylko wyższe wersje otrzymają odświeżanie na poziomie 120 Hz.

Inną ciekawą informacją jest to, że smartfony z wersji Pro otrzymają poczwórny zestaw kamer. Dla przypomnienia do tej pory bazowy model iPhone 11 posiadał dwa obiektywy, natomiast ten w wersji Pro trzy obiektywy. Apple idzie natomiast o krok dalej, decydując się na wprowadzenie czwartej soczewki. Będzie to tak zwany czytnik LiDAR, który w rzeczywistości sam z siebie nie wykonuje zdjęć, ale służy do określania odległości między fotografowanym obiektywem, a tłem znajdującym się tuż za nim. Kwestia przydatności samego obiektywu wydaje się dość wątpliwa, jednak o tym przekonamy się dopiero w fazie testów fotograficznych.

Kolejną zmianą, w dodatku tą budzącą najbardziej skrajne emocje, jest informacja mówiąca, że w zestawie iPhone 12 nie będzie słuchawek i ładowarki. Do tej pory żaden z producentów smartfonów nie zdecydował się na ten krok, dlatego też postępowanie Apple jest tak zastanawiające. Jednak z dostępnych informacji wynika, że marka będzie dążyć do całkowitej bezprzewodowości swoich urządzeń co zapowiadała w swoich wizjonerskich pomysłach jeszcze kilka lat temu. Pozbycie się ładowarki oraz słuchawek może być etapem przygotowującym użytkowników do nowego pomysłu marki. Zamysł ten wydaje się całkiem prawdopodobny, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że współczesna technologia poszła na tyle do przodu, że ciężko jest poprawić specyfikację smartfonów tak, aby była jeszcze lepsza. Rozwiązaniem może być innowacja i coś czego jeszcze nie było, czyli całkowite pozbycie się kabli i portów zewnętrznych.

Kiedy odbędzie się premiera iPhone 12?

Zdecydowana większość smartfonów Apple była prezentowana pod koniec trzeciego kwartału, a nie od dziś wiemy, że najbardziej ulubionym miesiącem marki jest właśnie wrzesień. Przez długi czas pojawiło się wiele wątpliwości odnośnie tego czy Apple zdąży z produkcją swoich urządzeń do jesieni. A wszystko za sprawą panującej pandemii, która na dobre zamroziła rynek na całym świecie. Według ostatnich informacji premiera Apple iPhone 12 miała zostać opóźniona jednak dziś pojawia się coraz więcej głosów, według których nowe smartfony zostaną zaprezentowane już 8 września. Z całą pewnością jest to dobra informacja dla tych, którzy tylko czekają z zakupem nowego modelu iPhone 12.

Opracowanie artykułu: Flavour-Design.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu