Uwaga kierowcy. Ważne stałe zmiany w organizacji ruchu w Lublińcu!

Uwaga kierowcy. Ważne stałe zmiany w organizacji ruchu w Lublińcu!

03.08.2020 11:36
źródło: UM Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Od piątku 7 sierpnia 2020 wchodzi w życie nowa organizacja ruchu w Lublińcu z bardzo ważnymi zmianami! Nastąpi zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Sobieskiego! W połowie sierpnia zaplanowana jest również zmiana pierwszeństwa na ul. Powstańców Śl. z ul. Klonową!

W pierwszej połowie sierpnia 2020 r. planowane jest wprowadzenie ostatniego etapu zmian w obowiązującej organizacji ruchu dla miasta.
Zmianą zostaną objęte następujące ulice: Grunwaldzka, Żwirki i Wigury, Sobieskiego, E. Stein, Wąska, Damrota, Niedurnego, Św. Mikołaja, Wilimowskiego.

Najważniejsze zmiany to:
Na ul. Wilimowskiego wyznaczone zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Miarki.

Skrzyżowania ulic w obrębie „starego miasta” tj. ulic E. Stein, Wąskiej, Niedurnego, Damrota, Św. Mikołaja będą równorzędne - wprowadzona zostanie reguła „prawej ręki” tzn. : kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

Zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Żwirki i Wigury tzn. pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy na drodze powiatowej ul. Żwirki i Wigury, natomiast ul. Sobieskiego będzie drogą podporządkowaną (znak STOP).

Na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Grunwaldzkiej pierwszeństwo przejazdu również zostanie zmienione. Droga z pierwszeństwem przejazdu będzie przebiegać ul. Grunwaldzką od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury i dalej z pierwszeństwem do ulicy Stalmacha. Jadąc ulicą Grunwaldzką od strony Parku Miejskiego kierujący będzie musiał ustąpić pierwszeństwa pojazdom skręcającym z ul. Grunwaldzkiej w ul. Żwirki i Wigury oraz z ul. Żwirki i Wigury w ul. Grunwaldzką

W połowie sierpnia br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje także zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Klonowej. Ul. Klonowa zostanie ulicą podporządkowaną, pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu będzie wzdłuż ul. Powstańców Śląskich.

Galeria: Nowa organizacja ruchu sierpień 2020

Zobacz całą galerię

Komentarze

Dzwonnik z Passata 1.9 TDI, klima jest, ale nie nabita 2020-08-04, 12:09:25
Zgłoś
Super sprawa!
No to będą dzwony i kasa z OC ^^

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu