Ludzie tęsknią za kulturą, czyli przepiękny weekend w MDK

Ludzie tęsknią za kulturą, czyli przepiękny weekend w MDK

04.08.2020 8:46
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Weekend 31 lipca - 2 sierpnia obfitował w kulturalne propozycje. Wysoka frekwencja w czasie seansu Kina „Karolinka” pod chmurką, na rodzinnych warsztatach i kameralnym koncercie przy Galerii pod Glinianym Aniołem nasuwają jeden wniosek – mieszkańcy Lublińca tęsknią za kulturą i jeśli tylko mogą – korzystają z zaproszeń na wydarzenia!

Kino „Karolinka” pod chmurką zagrało po raz drugi - tym razem na widzów czekał oscarowy film „Green book”. Nie wiadomo, czy mieszkańców Lublińca bardziej przyciągnęły wysokie noty recenzentów i popularność filmu, czy po prostu dobra pogoda. Faktem jest, że w mgnieniu oka zniknęły wszystkie dostępne leżaki! Grono widzów zasiadło również na ławkach wokół MDK, a co wytrwalsi – po prostu stali i oglądali wciągający film drogi.

W niedzielę odbyły się również kolejne rodzinne warsztaty. Przy indywidualnych stanowiskach rodzice z dziećmi (lub dziadkowie z wnukami) nadawali nowe życie starym krzesłom. Odkryli tajniki przygotowywania starych mebli do renowacji, malowania i dekorowania ich… serwetkami! Efektów zdobień mógłby pozazdrościć niejeden projektant!

Przysłowiową wisienką na torcie tego weekendu był muzyczny wieczór na tarasie Galerii pod Glinianym Aniołem. Wokół zebrało się sporo wielbicieli muzyki na żywo w różnym wieku – od dzieci przez młodzież po dorosłych i seniorów! A usłyszeć można było bardzo bogaty, optymistyczny repertuar: „Kolor serca”, „Za siódmą chmurą”, czy „Ludzkie gadanie”. W trakcie bisów i powtórce tej ostatniej piosenki słuchacze wspólnie zaśpiewali nawet „baju, baju nocą”. Kto tak podbił serca lublinieckiej publiczności? Martyna Młynarska-Modlińska (wokal), Karol Kukowka (wokal), Jakub Osuchowski (kontrabas) i Wojciech Kryś (klawisze).
Ten weekend po raz kolejny pokazał, że w trudnych sytuacjach, w trudnym czasie – kultura i artystyczna twórczość to coś, co podnosi na duchu. Coś co pozwala oderwać się chociaż na kilka chwil od codzienności.

Aktualnie Miejski Dom Kultury przyjmuje zapisy do Rodzinnej Rowerowej Gry Miejskiej, która już 15 sierpnia. Zapisy pod numerem telefonu: 34 351 06 87. W sierpniu również okazja do obejrzenia „Teatru na ekranie” (6 i 20 sierpnia) oraz oczywiście – kolejnych seansów Kina „Karolinka” pod chmurką.

Galeria: Ludzie tęsknią za kulturą, czyli przepiękny weekend w MDK

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu