news

Najtańszy abonament bez limitu. Którą ofertę wybrać?

21.11.2020 7:57
Czytanie treści strony dostępne

Opłacalny abonament w najtańszej cenie, a do tego bez żadnych limitów, to opcja, na której na pewno zależy wielu osobom. Kto by nie chciał sms-ować i dzwonić bez jakichkolwiek ograniczeń? Do tych kryteriów dochodzą dodatkowo kolejne istotne dla społeczeństwa, takie jak ilość oferowanego w abonamencie Internetu, czyli GB możliwych do wykorzystania. Wybór najkorzystniejszego abonamentu to niełatwy wybór, biorąc pod uwagę ilość firm na rynku.

Większości użytkowników telefonów komórkowych zależy na tym, aby była najtańszy abonament gwarantował wiele, za niewielkie pieniądze. Warto przyjrzeć się najlepszym oferowanym obecnie na rynku opcjom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. 

Oferta Plush

Ciekawą opcją jest abonament, nazwany "Abonamentem bez zobowiązań", jaki proponuje Plush. Za kwotę 25 złotych miesięcznie otrzymać można nielimitowane SMS-y, MMS-y i rozmowy do wszystkich, bez ograniczeń. W tym abonamencie otrzymuje się również 10 GB Internetu na miesiąc.

Oprócz tego przewidziano ciekawy bonus. Przez okres pierwszych 3 miesięcy, aplikacja Youtube nie pomniejsza limitu danych, a po tym czasie zyskuje się na niego 10 GB miesięcznie. Oferta ta określana jest przez Plush jako elastyczny abonament, w którym, jeśli nie korzystasz - nie płacisz.

Ponadto, po upływie czasie użytkowania, zyskuje się kolejne GB miesięcznego transferu GB. Są to kolejno ekstra 2,4,6 i 10 GB po upływie kolejno 3,6,12 i 24 miesięcy korzystania z abonamentu. 

Oferta nju mobile

Druga ciekawa oferta proponowana przez firmę nju mobile, zakłada nielimitowany abonament za 29 złotych miesięcznie. Zyskuje się tutaj także rozmowy bez limitu na numery komórkowe i stacjonarne w kraju i w roamingu w UE, SMS-y i MMS-y bez limitu w kraju i w roamingu w UE, a także 3,07 GB w ramach pakietu głównego do wykorzystania w roamingu w UE. Dodatkowy atut to możliwość wypowiedzenia umowy przez klienta, w dowolnym momencie. Oprócz tego, tutaj również znaleźć można opcję, która zwiększa ilość GB w miarę upływu czasu korzystania z abonamentu.

Na początek otrzymuje się 10 GB podstawowego Internetu, a później zwiększa się on o 10 GB po upływie pół roku, po czym o kolejne 5 po roku i następne dodatkowe 5 po dwóch latach użytkowania. Wynika z tego, że po dwóch latach abonamentu można korzystać z 30 GB Internetu, to całkiem sporo. 

Oferta Virgin Mobile

Oferta zaproponowana przez tą firmę, jest nieco bardziej złożona. Tutaj do wyboru są 4 opcje. Pierwsza z nich jest bezterminowa, czas korzystania uzależniony jest od woli klienta, a cena wynosi od 14 złotych za miesiąc. Cena zależy od ilości wykorzystanego Internetu, przy wykorzystaniu 15 GB, cena za niego wyniesie od 29 złotych. SMS-y i połączenia telefoniczne są bez ograniczeń, jednakże nie uwzględnione są tutaj MMS-y.

W kolejnych opcjach są to kolejno możliwości abonamentu na okres 24 miesięcy za kwotę od 19, 29 lub 39 złotych miesięcznie. Przy dwóch ostatnich kwotach zyskać można pierwsze 3 miesiące korzystania za darmo. Kwoty uzasadnione są oferowanymi pakietami Internetu - 9, 20 albo 30 GB. W przypadku pierwszej opcji oferowane są rozmowy na telefony komórkowe bez limitu, kolejna możliwość i wyższa kwota to nielimitowane rozmowy do wszystkich, a abonament za 39 złotych to już rozmowy bez ograniczeń do wszystkich, także w UE.

Co oznacza abonament bez limitu?

Często można się spotkać ze sformułowaniem, że dany abonament jest bez limitu, nie posiada żadnych ograniczeń. Należy pamiętać, że większość opcji proponowanych przez oferty komórkowe zakłada całkowity brak limitu, jeśli chodzi o możliwość wysyłania SMS-ów, MMS-ów, dzwonienia na telefony komórkowe, albo stacjonarne. Trudno jednak oczekiwać, że całkowicie pozbawiona limitu będzie opcja Internetu.

Oferta 10, czy 15 GB nielimitowanego Internetu przeważnie oznacza, że tyle można mieć nielimitowanego Internetu, a po wykorzystaniu tych GB, jego prędkość spadnie. Biorąc pod uwagę jak zmieniły się oferty sieci komórkowych na przestrzeni lat, opcja nielimitowana, która dotyczy typowych usług telefonicznych, jest bardzo opłacalna. 

Oferty rosnących GB Internetu

Bez wątpienia ciekawą opcją jest coraz częściej proponowana przez sieci komórkowe abonamenty, które uwzględniają więcej GB Internetu dla swoich klientów, po upływie określonego czasu użytkowania oferty. To przydatna możliwość dla osób, które chcą wybrać sobie abonament na dłuższy czas, nawet wielu lat, ponieważ po stosunkowo niedługim czasie, można mieć pokaźny pakiet Internetu.

Przedstawiono trzy korzystne oferty abonamentu. Bez wątpienia polecić można każdą z nich. Abonament w Plush i nju mobile są faktycznie pozbawione wszelkich limitów, a pakiet Internetu powiększa się z czasem. Oferta Virgin Mobile świetnie sprawdzi się u osób, które zawsze wiedzą mniej więcej ile wykorzystają oferowanych w abonamencie opcji. Każda z ofert jest korzystna, a ich ceny są zbliżone. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu