Czy materac rehabilitacyjny może używać każdy?

Czy materac rehabilitacyjny może używać każdy?

9 września 2020, godz. 12:18
Udostępnij: Kopiuj link

Wybór materaca to poważna decyzja, od której zależy nasze zdrowia, komfort i uczucie wypoczęcia tuż po przebudzeniu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Czy materac rehabilitacyjny to dobre rozwiązanie? Kto może z niego korzystać? Odpowiadamy!

Dla kogo materac rehabilitacyjny będzie dobrym rozwiązaniem?

Materace rehabilitacyjne mają za zadanie odciążyć nasz kręgosłup, pomóc w efektywnej regeneracji. Jeżeli borykamy się z bólami pleców lub chorobami kręgosłupa, spanie na odpowiednim podłożu pozwoli nam złagodzić ich objawy i przebieg. Dlatego też materace rehabilitacyjne będą doskonałym rozwiązaniem dla osób z chorobami kręgosłupa, które rzadko wstają z łóżka. Dzięki właściwościom przyspieszającym regenerację organizmu sprawdzą się również jako dodatkowe wsparcie podczas rehabilitacji po ciężkiej chorobie. Warto jednak podkreślić, że materac rehabilitacyjny może być stosowany również przez osoby zdrowe!

Jeżeli wykonujemy ciężką pracę fizyczną, nasze ciało potrzebuje odpoczynku i głębokiej regeneracji. Aby zagwarantować sobie uczucie wypoczęcia tuż po przebudzeniu, bez wątpienia warto wyposażyć się w materac rehabilitacyjny. Będzie on również doskonałym rozwiązaniem jako dodatkowy środek zapobiegawczy przed powstawaniem schorzeń kręgosłupa. Pamiętajmy przy tym, że nie ochroni nas przed nimi całkowicie! Praca biurowa w pozycji siedzącej także może negatywnie wpływać na kondycję naszego kręgosłupa. Dlatego warto spać na dobrym materacu, który odciąży nasze ciało i przyspieszy regenerację.

Czym materac rehabilitacyjny różni się od zwykłego?

Podstawową różnicą między materacem rehabilitacyjnym a standardowym są zastosowane materiały. W przypadku zwykłych produktów możemy spotkać się z gorszej jakości alternatywami, które gwarantują niższą cenę. Nierzadko efektem tego jest nieodpowiednie ułożenie kręgosłupa. Materac rehabilitacyjny charakteryzuje się wysokiej jakości materiałami, które chronią nasz kręgosłup i pomagają utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Materace Sleepmed, które mają status wyrobu medycznego, to połączenie różnych rodzajów pianek. Każda z nich ma właściwości prozdrowotne i pozwalają utrzymać ciało we właściwej pozycji.

Materace z kolekcji SleepMed Standard charakteryzują się przede wszystkim czterema technologiami. VPPHR to pianka wysokoelastyczna wsparta technologią Airforce. Dzięki temu otrzymujemy wysoką elastyczność, sprężystość oraz różne twardości. Struktura pianki gwarantuje również doskonały obieg powietrza w materacu. Pianka termoelastyczna VitaRest gwarantuje idealne dopasowanie do kształtu ciała użytkownik pod wpływem ciepła i nacisku. Pianka termoelastyczna została wyposażona w 7 różnych stref twardości. Dodatkowo taśma 3D w pokrowcu Merced wspiera wentylację wypełnienia. Zaznaczmy, że jest to materac zarówno dla osób borykających się z chorobami i schorzeniami kręgosłupa, jak i zdrowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź artykuł: Jakie właściwości powinien mieć dobry materac rehabilitacyjny?

Jak wybrać materac rehabilitacyjny?

Kiedy decydujemy się na zakup nowego materaca, powinniśmy dobrze przemyśleć wybór. Na rynku znajdziemy całą gamę produktów do wyboru. Jest to tym bardziej istotne, gdy chcemy kupić materac rehabilitacyjny. Na co musimy więc zwrócić uwagę? Po pierwsze powinniśmy zadbać o idealne dopasowanie materaca do ciała i prawidłowe podparcie. Dużą rolę odgrywa tutaj twardość. Zwróćmy uwagę, czy jej poziom jest odpowiedni dla naszego kręgosłupa. Niektóre produkty posiadają również 7 różnych stref twardości, co pozwoli zapewnić odpowiednie podparcie poszczególnym partiom ciała. Duże znaczenie ma również elastyczność punktowa. Dzięki niej możemy izolować ruchy i unikniemy efektu zapadania.

Zwróćmy również uwagę na dobrą wentylację. W ten sposób otrzymamy nie tylko wygodny, ale również higieniczny sen. Materac rehabilitacyjny powinien mieć również właściwości antyalergiczne, które ograniczają ryzyko pojawienia się bakterii, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. 

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu