Czy wiesz, czym oddycha Twoje dziecko?

Czy wiesz, czym oddycha Twoje dziecko?

15 września 2020, godz. 14:49
Udostępnij: Kopiuj link

Wszyscy jesteśmy narażeni na negatywne skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem, jednak w grupie największego ryzyka znajdują się niemowlęta i małe dzieci, których układ odpornościowy nie jest jeszcze bardzo silny. To, czym oddycha dziecko, może bardzo poważnie wpłynąć na jego rozwój i zdrowie, dlatego zadbaj o powietrze w Waszym domu.

Zanieczyszczone powietrze szkodzi dziecku

Niska masa ciała i nierozwinięte w pełni drogi oddechowe sprawiają, że dzieci są o wiele mniej odporne na szkodliwe substancje obecne w otoczeniu. 

Kiedy w powietrzu znajdują się alergeny i zanieczyszczenia, organizm dziecka staje się podatny na infekcje, a w dalszej perspektywie może dojść do rozwoju różnego rodzaju dysfunkcji i chorób cywilizacyjnych.

W walce ze złą jakością powietrza pomocny będzie oczyszczacz powietrza dla dziecka, który wyeliminuje z powietrza najbardziej toksyczne substancje.

Co powinien posiadać dobry oczyszczacz powietrza dla dziecka?

  • Filtr HEPA i filtr węglowy To one są odpowiedzialne za usuwanie największych zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych, alergenów, wirusów i bakterii.
  • Tryb automatyczny Dzięki niemu urządzenie samodzielnie dostosowuje tempo pracy do poziomu zanieczyszczeń.
  • Wysoka wydajność Parametr, który pozwala szybko wyeliminować zanieczyszczenia. Najlepiej, by wydajność wynosiła 80 m³/h na 10 m² powierzchni. Np. w pokoju 16 m² będzie to min. 128 m³/h.
  • Odpowiednia głośność Akceptowalna jest taka, która umożliwia pracę urządzenia nawet w trakcie snu dziecka, a więc nie więcej niż 25 dB.
  • Blokada rodzicielska. Uniemożliwiająca wyłączenie urządzenia lub wprowadzenie zmian w jego ustawieniach.

Wszystkie te cechy łączy w sobie oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 – znajdziesz go np. w sklepie autoryzowanym Homespot.pl.

Klarta Forste 3 będzie skutecznym oczyszczaczem do pokoju o powierzchni nawet 40 m².

Dzięki zestawowi trzech filtrów – wstępnemu, HEPA oraz węglowemu, oczyszczacz jest w stanie wychwycić niebezpieczne zanieczyszczenia. 

Dodatkowo ten oczyszczacz wyposażono w jonizator z certyfikatem TÜV, który jest pomocny w walce z wirusami, bakteriami i grzybami – wszystko po to, by Twoje dziecko oddychało najlepszej jakości powietrzem.

Tryb sleep (głośność 24 dB) pozwala na pracę oczyszczacza nawet w trakcie snu Twojego dziecka, a cicha praca idzie w parze z wysoką energooszczędnością – średnie zużycie prądu wynosi 8 W.

Dodatkowym plusem jest paleta kolorystyczna, w jakiej dostępny jest oczyszczacz Klarta Forste 3, co pozwala na wybór modelu dopasowanego do wnętrza.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu