W sobotę powiat lubliniecki powinien trafić do czerwonej strefy

W sobotę powiat lubliniecki powinien trafić do czerwonej strefy

15 października 2020, godz. 11:24
Udostępnij: Kopiuj link

Dzisiaj popołudniu Ministerstwo Zdrowia opublikuje zaktualizowaną listę miast i powiatów, w których obowiązywać będzie czerwona strefa. Nie mamy dobrych wiadomości. Według naszych obliczeń od soboty 17 października powiat lubliniecki powinien znaleźć się w czerwonej strefie.

Ministerstwo Zdrowia analizuje przyrost nowych zakazeń koronawirusem w 14 ostatnich dniach i przelicza na 10 tys. mieszkańców dużych miast i powiatów. Jeśli wzrost wynosi 6-12 osób na 10 tys. mieszkańców rejon oznaczany był jako strefa żółta. Od ostatniej soboty, 10 października w związku z dynamicznym wzrostem zachorowań w Polsce, rząd podjął decyzję o objęciu w żółtej strefie całego kraju, oczywiście z wyłączeniem stref czerwonych. W strefie czerwonej znajdowały się miasta, powiaty gdzie wskaźnik zachorowań przekraczał 12 osób na 10 tys. mieszkańców. 

Według Głównego Urzędu Statystycznego na 30 czerwca 2020 r. ludność powiatu lublinieckiego wynosiła 76326 osób. 

Przeliczając liczbę mieszkańców powiatu lublinieckiego ze wzrostem zachorowań w ostatnich dwóch tygodniach zgodnie z podawanymi wytycznymi, granica pomiędzy żółtą, a czerwoną strefą dla naszego powiatu lublinieckiego wynosi w przybliżeniu 91,6. Oznacza to, że w przypadku 91 nowych zachorowań pozostalibyśmy w strefie żółtej, natomiast od 92 zakażenia już w strefie czerwonej.

1 października liczba zakażonych w powiecie lublinieckim wyniosła 466 osób. Dzisiaj jest to już 575 mieszkańców. W ciągu tygodnia przybyło 109 nowych zakażeń co przekłada się na czerwoną strefę.

Jeśli Ministerstwo Zdrowia będzie brało pod uwagę dane z pierwszych 14 dni października (bez dzisiejszego) wzrost zakażeń wynosi 86 i pozostaniemy żółtej strefie.

Komentarze

!
!"%& 16 października 2020, godz. 11:26
Zgłoś
??

??

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu