Informacja prasowa Posła Andrzeja Gawrona ws. wniosku Trybunału Konstytucyjnego

Zamieszczamy informację prasową nadesłaną na adres naszej redakcji z Biura Poselskiego Andrzeja Gawrona w sprawie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją tzw. eugenicznej przesłanki dokonywania aborcji.

Pełna treść informacji prasowej z wypowiedzią Posła na Sejm z powiatu lublinieckiego Andrzeja Gawrona (Prawo i Sprawiedliwość):

Jestem za życiem, od poczęcia do naturalnej śmierci - zawsze prezentowałem to stanowisko
Prawo do życia wynika z prawa naturalnego i prawa stanowionego - to nadrzędne prawo istoty ludzkiej - dzieci nienarodzone mają takie samo, konstytucyjne prawo do życia, jak dzieci narodzone
Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego są dwie przesłanki do możliwości legalnego przerwania ciąży 1. czyn zabroniony czyli np. gwałt 2. zagrożenie życia i zdrowia kobiety - zabroniona została selekcja eugeniczna poczętego dziecka, czyli aborcja z powodu jego choroby. Możliwe, że w Sejmie odbędzie się dyskusja na temat najcięższych chorób, które powodują niezdolność do dalszego życia poza ciałem mamy.
Uważam, że pomoc dla matki, dla rodziców, dla niepełnosprawnych i chorych, jest najważniejszym zadaniem dla państwa. Sprawując mandat posła zawsze do tego dążyłem.
Program „za życiem” którego celem jest realizowanie tego zadania powstał 2017 roku. Moim zdaniem jego środki powinny być zwiększone a zakres działań na nowo przeanalizowany.
Państwo rozwija inne formy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami np. program „dostępność plus”.
Język i forma protestów wymyka się z jakichkolwiek kanonów przyzwoitości, podstawowych norm społecznego współżycia. Każdy może protestować, niezależnie od poglądów - jednak nie ma zgody na profanowanie naszych świętości - ataki na pomniki, ataki na kościoły.
Większość instytucji pomocy samotnym matką, pomocy osobą z niepełnosprawnościami prowadzonych jest przez instytucje kościelne. Domy Samotnej Matki, ośrodki rehabilitacji, „okna życia”
Dziękuję Policjantkom i Policjantom komendy powiatowej w Lublińcu za profesjonalne działanie, które nie eskaluje protestów a zarazem zapewnia poszanowanie obowiązującego prawa.
Przepraszam mieszkańców Kochanowic za wszystkie utrudnienia, które Was spotykają w związku z protestami.
Zło jest krzykliwe i agresywne , dobro ciche i spokojne - proszę o modlitwę w intencji życia w intencji wspólnoty ludzi wolnych budujących na fundamencie wartości w intencji wszystkich młodych ludzi.

nadesłane: Biuro Poselskie Andrzeja Gawrona

tagi:
2020-10-28 08:56:57

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
sralis mazgalis 2020-10-28, 20:34:34

***** ***!!!

  Zgłoś komentarz

M 2020-10-28, 11:25:51

***** ***
Interpunkcja i ortografia w tym oświadczeniu leżą - "większość instytucji pomocy samotnym matkĄ, pomocy osobĄ z niepełnosprawnościami" o treści nawet nie wspomnę, bo jest obrzydliwa. Właśnie takie osoby reprezentują nas w rządzie - prosty chłop oderwany od pługa decyduje o tym co jest dobre dla kobiet.

  Zgłoś komentarz

Taki prosty chłopak 2020-10-28, 10:14:28

Bla bla bla
Partia kazała coś napisać, że niby coś robimy to człowiek Gawrona napisał i nawet nie przeczytał tego co napisał. Ludzie na najwyższych państwowych POLSKICH stanowiskach, są tak byle jacy, że nawet po polsku nie potrafią pisać. Napisane na kolanie oświadczenie i odczepcie się ode mnie ludzie. Śmieszne i żałosne... Pierwszy do orderu, ostatni do skruchy. Dla partii ludzi zakompleksionych byle co, byle szef Kaczyński i jego przydupasy będą udobruchani, że wykonał jakieś byle jakie działania... A wystarczy złożyć mandat poselski i podziękować sztabowi głównemu za dotychczasową współpracę.

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x