Sytuacja epidemiologiczna w publicznych szkołach i przedszkolach w Lublińcu

Sytuacja epidemiologiczna w publicznych szkołach i przedszkolach w Lublińcu

29 października 2020, godz. 9:33
Udostępnij: Kopiuj link

Na nasze zapytanie otrzymaliści odpowiedź z Urzędu Miejskiego w sprawie stanu epidemicznego w placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Lubliniec. Jedna z placówek musiała zawiesić działalność ze względu na brak zdrowej kadry.

Pełna treść otrzymanej informacji:

Zgodnie z rozporządzeniem  Ministra Edukacji i Nauki od soboty, 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przeszły na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br.  Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. 

Aktualnie w szkołach podstawowych pozytywny wynik COVID – 19 został potwierdzony u 2 pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1, u 1 pracownika Szkoły Podstawowej Nr 2, u 2 pracowników Szkoły Podstawowej Nr 3, u 5 pracowników Szkoły Podstawowej Nr 4.

Jednocześnie w Szkole Podstawowej Nr 3 w Lublińcu decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu w porozumieniu z organem prowadzącym zawieszono zajęcia w jednej z klas III z uwagi na kontakt dzieci z osobami zakażonymi. Z tej samej przyczyny 4 pracowników szkoły zostało objętych kwarantanną.

Zakażenia koronawirusem potwierdzone zostały również u 2 pracowników Przedszkola Miejskiego Nr 6. Decyzją Sanepidu kwarantanną zostanie objętych  9 wychowanków. Dyrektor PM-6 wystąpiła w dniu 27.10.2020r. z pismem do ww. instytucji o zawieszenie działalności przedszkola w całości w terminie od 29.10-06.11.2020r. z uwagi na zachorowania na COVID -19 2 pracowników, oczekiwaniem na wynik innych pracowników, brakiem kadry z powody przebywania na zwolnieniach lekarskich. 

Ponadto w Przedszkolu Miejskim Nr 7 pozytywny wynik COVID-19 otrzymał 1 pracownik. 

Dane na dzień 28.10.2020r. 

Komentarze

P
pytanie 29 października 2020, godz. 10:13
Zgłoś
dziwny temat

Przedszkole nr. 6 -> 2 pracowników z potwierdzeniem prowadzi do zamknięcia przedszkola - PARANOJA JAKAŚ. Z tego co pamiętam te przedszkole od początku pandemii ma jakieś dziwne zwolnienia i zawieszenia, gdzie inne jakoś są w stanie pracować. Kto płaci rodzicom za siedzenie w domach z dzieśmi? Nie można skrócić, ale jednak prowadzić zajęć w przedszkolu? Komuś nie chce się pomyśleć jak rozwiązać problem to temat zamyka!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu