Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Dziś policyjna akcja Bezpieczny Pieszy

Dziś policyjna akcja Bezpieczny Pieszy

11 stycznia 2021, godz. 13:19
KPP Lubliniec, foto włąsne
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu lublinieckiego działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjne działania rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 18.00. Stróże prawa baczną uwagę będą zwracać przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych lub nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej.

Na taryfę ulgową nie mają co liczyć dzisiaj piesi popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych. Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca niebezpieczne, w których w ostatnim czasie dochodziło od groźnych zdarzeń z udziałem pieszych uczestników ruchu.
Celem realizowanych cyklicznie działań  jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji policjanci obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu lublinieckiego, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu