Dziś policyjna akcja Bezpieczny Pieszy

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu lublinieckiego działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjne działania rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 18.00. Stróże prawa baczną uwagę będą zwracać przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych lub nie stosujących się do sygnalizacji świetlnej.

Na taryfę ulgową nie mają co liczyć dzisiaj piesi popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie przechodzący przez ulice w miejscach niedozwolonych. Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca niebezpieczne, w których w ostatnim czasie dochodziło od groźnych zdarzeń z udziałem pieszych uczestników ruchu.
Celem realizowanych cyklicznie działań  jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach akcji policjanci obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu lublinieckiego, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

tagi: powiat lubliniecki, lubliniec, policja, policja lubliniec
2021-01-11 13:19:15 KPP Lubliniec, foto włąsne

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x