news

Jaki materac kupić w Dąbrowie Górniczej?

18 marca 2021, godz. 13:19
Udostępnij: Kopiuj link

Jeśli jeszcze nie znacie licznych korzyści wynikających ze zdrowego snu, oznacza to, że nie mieliście okazji spać na odpowiednim materacu. Sen na dobrze dobranym podłożu korzystnie wpływa na wiele aspektów życia. Poprawia samopoczucie, produktywność w ciągu dnia, korzystnie wpływa na zdrowie oraz poziom wypoczynku. Gwarantuje także bezpieczeństwo naszego kręgosłupa. W tym artykule dowiesz się jaki materac kupić w Dąbrowie Górniczej, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw snu!

Materac od sprawdzonego producenta

Ważne, aby przy wyborze zwrócić uwagę na to, czy dany egzemplarz posiada odpowiednie certyfikaty oraz w jaki sposób został wytworzony. Dokonując wyboru spośród produktów marki Hilding możemy mieć pewność, że kupujemy materac najwyżej jakości. Wszystkie materace Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz posiadają certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Dąbrowa Górnicza materace to rynek pełen prawdziwych perełek w tej dziedzinie. 

Sprężynowy czy piankowy?

Materace sprężynowe mogą być synonimem nowoczesności! Dawniej do materacy sprężynowych należały wyłącznie tradycyjne materace bonellowe, których budowa opiera się o sprężyny w kształcie klepsydry połączone sztywnym drutem. Tego rodzaju materace charakteryzuje elastyczność powierzchniowa, co nie sprzyja komfortowi ich użytkowania. W miejscu modeli bonellowych pojawiają się nowoczesne modele kieszeniowe oraz multipocket. To fantastyczne warianty, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej oraz całej Polski mogą wybierać spośród stopni twardości, wymiarów i  charakterystyk wspomnianych rodzajów materacy sprężynowych, które cechuje elastyczność punktowa wpływająca na doskonałą stabilizację kręgosłupa. 

Materace piankowe będą doskonałym wyborem dla par, bowiem ich struktura zapobiega odczuwaniu ruchu partnera śpiącego obok. Oprócz tego, ze względu na wspomniany wysoki poziom higieny, materace piankowe polecane są alergikom, ze względu na fakt, że tworzywo z którego zostały wykonane jest nieprzyjemnym środowiskiem dla roztoczy. Warto także wspomnieć o jednej cech materacy piankowych, czyniącej je wyjątkowo praktycznymi - są wyjątkowo lekkie w porównaniu do innych rodzajów materacy. Sprawdzą się więc także wszystkim tym, którzy nie lubią na długo zagrzewać miejsca, lub często zmieniają układ sypialni. Warto także zwrócić uwagę na ofertę w mieście Płock materace. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji odnośnie wielu zdrowotnych korzyści, jakie niesie za sobą wybór odpowiedniego materaca, koniecznie zajrzyj tutaj: zdrowykregoslup.pl.

Wybór twardości materaca to podstawa przy dokonywaniu zakupu. Zbyt miękki materac powoduje przesadne jego wygięcie, natomiast zbyt twardy nie zapewnia odpowiedniego podparcia. Zerknijmy na skalę wraz z oznaczeniami stopnia twardości materacy. Stopień twardości materacy oznacza się literą H oraz cyfrą od 1 do 4, gdzie 1 oznacza materac miękki, przeznaczony dla osób do 60 kg, natomiast H4 określa materac twardy, dla osób powyżej 100 kg. Wymiary materaca, zależą od potrzeb osoby użytkującej. Te zaś bezpośrednio wynikają z jej wzrostu oraz wagi. Uważa się, że długość materaca powinna wynosić o około 20 cm więcej od wzrostu jego posiadacza. Standardowe materace mają więc długość 200 cm. Oferta marki Hilding jest bogata w materace o różnych wymiarach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu