Reklama Lubliniec Info

Jechał 130 km/h w terenie zabudowanym

W Skrzydłowicach policjanci z lublinieckiej drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem, który poruszał się z prędkością 130 km/h! Na dodatek nieodpowiedzialny kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 80 km/h. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, ukarali wysokim mandatem karnym, a na konto mężczyzny trafiło 10 punktów.

W poniedziałek 19 kwietnia, na ulicy Lublinieckiej w Skrzydłowicach, około godziny 17, pełniący służbę na drodze, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy zatrzymali do kontroli 30-letniego mężczyznę. Powodem kontroli było znaczne przekroczenie prędkości. Jak wykazało urządzenie siedzący za kierownicą osobowego volkswagena mieszkaniec powiatu strzeleckiego, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. W efekcie sprawca został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci drogówki każdego dnia kontrolują prędkość na drogach powiatu lublinieckiego, a szczególnie w miejscach wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszyscy kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości stwarzając w ten sposób zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na naszych drogach.

tagi:
2021-04-22 10:18:37

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x