Jaki model materaca kupić w Dąbrowie Górniczej?

Jaki model materaca kupić w Dąbrowie Górniczej?

20 maja 2021, godz. 8:49
Udostępnij: Kopiuj link

Materace różnią się od siebie wieloma parametrami. Wszystkie mają jednak na celu zapewnienie relaksującego i zdrowego dla naszego ciała snu. Odpowiedni dobór materaca jest kluczowy, gdyż w innym wypadku musimy liczyć się z wieloma przykrymi konsekwencjami - w tym z bólami kręgosłupa. Jaki model materaca powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru?

Dlaczego materac jest tak ważny?

Wydawałoby się, że to proste pytanie, ale zdarza się, że nie doceniamy roli materaców. Towarzyszą nam przez całe życie, ale rzadkością jest, że to my sami je wybieramy. Często śpimy po prostu na tym, co znajdowało się już w wynajmowanym mieszkaniu. Kiedy już przychodzi do zakupu pierwszego materaca, warto wiedzieć, dlaczego naprawdę ważne jest zwrócenie uwagi na jego parametry.

Konsekwencji źle dobranego materaca może być wiele - do najczęściej spotykanych zaliczamy:

  • bezsenność,
  • bóle mięśniowe i kręgosłupa,
  • pogorszony nastrój,
  • problemy z koncentracją.

Jak można zauważyć, odpowiednio dobrany materac jest potencjalnym rozwiązaniem wielu kłopotów. Dobranie parametrów do swoich preferencji i potrzeb jest kluczowe, ale nie możemy zapomnieć też o tym, że jakość wykonania i atesty są również bardzo ważne przy dokonywaniu wyboru. Dobrym przykładem będzie producent materacy Hilding. Ich wieloletnie doświadczenie sprawia, że materace tej marki są najwyższej jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty. 

Jak dobrać parametry materaca? Zacznijmy od stopnia twardości.

Jaki stopień twardości będzie odpowiedni?

To, jak twardy materac powinniśmy wybrać, zależne jest w głównej mierze od naszej wagi. Im jest ona wyższa, tym twardsze powinno być posłanie. Wszystko to przez to, że im wyższa siła napiera na materac, tym większy opór musi on stawiać.

Z racji na tę zależność, można wyróżnić kilka stopni twardości.

  • Materace twarde i bardzo twarde (H3 i H4) - są to materace polecane głównie osobom, które ważą powyżej 90 kg. Najczęściej będą to materace sprężynowe. Zdarza się, że takie twardości wykorzystywane są do poprawy wad postawy - dobrym przykładem takiego zastosowania jest model Hilding Fandango.
  • Materace średnio twarde (H2) - jest to bardzo popularna twardość, a to wszystko przez swą uniwersalność. Jest idealna dla każdego zdrowego, dorosłego człowieka, który waży poniżej granicy 90 kg. Spotkamy się tutaj z materacami piankowymi, które oferują technologię termo- i wysokoelastyczną, ułatwiając dopasowanie się powierzchni do kształtów naszego ciała - Hilding Rumba będzie tego świetnym przykładem.
  • Materace miękkie (H1) - są to materace, które odpowiednie będą głównie dla dzieci - stąd ich zastosowanie w modelu Hilding Dobranocka. Jeśli mamy stwierdzone schorzenia kręgosłupa, specjalista może zalecić, abyśmy również spali właśnie na miękkich materacach. 

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Na rynku możemy spotkać się głównie z trzema rodzajami materacy.

  • Materace piankowe - są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Mogą posłużyć zarówno parom, jak i singlom - materac termoelastyczny 120x200 sprawdzi się zawsze. Technologia Visco oferowana przez materace, takie jak Hilding Salsa świetnie dopasują się do kształtów ciała, nie przenosząc jednocześnie drgań, co sprawi, że nie obudzimy partnera. 
  • Materace sprężynowe - znajdziemy je najczęściej w wersjach twardych. Posłania te są bardzo wytrzymałe, co przekłada się na ich żywotność. Dobrym przykładem będzie Hilding Lambada z technologią Pocket Plus.
  • Materace lateksowe - jest to świetny wybór, gdy jesteśmy alergikami. Hipoalergiczna natura lateksu świetnie radzi sobie ze wszystkimi potencjalnymi alergenami.

Jak widać, jest wiele modeli, które są warte zakupu. Materace Hilding będą zawsze świetnym wyborem, jeśli dostosujemy ich parametry pod własne potrzeby. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu