Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Skuteczny sposób na pozbycie się muszek owocówek

Skuteczny sposób na pozbycie się muszek owocówek

4 września 2021, godz. 9:08
Udostępnij: Kopiuj link

Muszki owocówki to częsta zmora wielu z nas. Nie ważne czy jesteśmy na wsi, czy w środku miasta tętniącego życiem. Pojawiają się tam, gdzie znajdują się wystawione owoce, resztki jedzenia, ciasta czy przetwory. Szukając odpowiedniego sposobu na pozbycie się niekoniecznie chcianych towarzyszy pojawiających się w naszym domostwie, idealnym rozwiązaniem może okazać się pułapka na muszki owocówki, która dzięki zastosowaniu wabiącego płynu, skutecznie pozwala na uwolnienie się od natrętnych owadów.

    • Pułapka na muszki owocówki - dlaczego warto się pozbyć owadów
    • Jak skutecznie pozbyć się muszek owocówek
    • Profesjonalne pułapki na owady  

Pułapka na muszki owocówki - dlaczego warto pozbyć się owadów
Muszki owocówki żywią się drożdżakami, które poswatają w efekcie procesu fermentacji jedzenia, najczęściej widywane są w kuchni i jadalni, gdzie składowana jest żywność niezamykana w hermetycznych pojemnikach lub lodówce. Ze względu na żywienie się resztami żywności, w tym często ze śmietników, w których poprzez rozpad odpadów wytwarza się wiele bakterii, mogą być niebezpieczne dla człowieka, ponieważ siadając na zdatnych do spożycia owocach, warzywach, czy innych produktach, mogą przenieść zarazki, które zostaną przez nas zjedzone.
Aby zapobiec pojawianiu się muszek owocówek, w pierwszej kolejności należy pozbyć się resztek żywności pozostawionej na blatach lub stołach. Czy to jednak wystarczy, żeby uchronić się przed pojawieniem się owadów? 

Jak skutecznie pozbyć się muszek owocówek 
Istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie muszek owocówek z naszego otoczenia. W pierwszej kolejności warto zmienić nawyki i wprowadzić regularne mycie naczyń, tak aby żadne resztki w postaci osadów na talerzach nie zalegały w zlewie kuchennym. Popularnym rozwiązaniem problemu jest także przyrządzenie samodzielnie mikstur z octu owocowego lub plaster cytryny wymieszanego z płynem do mycia naczyń. Taki roztwór pozostawiony w okolicy blatu kuchennego pozwoli na skuteczne zwabienie owadów do słoika. Wszystkie sposoby, choć skuteczne wymagają zakupu wielu różnych środków, które umożliwią wyłapać muszki owocowe. Dobrą, skuteczną, a zarazem szybkim sposobem, aby pozbyć muszek owocówek, jest zastosowanie  gotowych specyfików i środków dostępnych w sklepach.
 
Profesjonalne pułapki na owady 
Wiele sklepów z akcesoriami ogrodniczymi w swojej ofercie posiada różnorodną dostępność produktów pozwalających na skuteczne pozbycie się niechcianych insektów z domu. Dostępne pułapki na muszki owocowe, które rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie, jest nie tylko skuteczna, ale także w stu procentach bezpieczna dla człowieka, ponieważ nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na nasz układ oddechowy i zdrowie.

Poprzez zastosowanie wyglądu pięknego i soczystego jabłuszka, pułapka zwalczająca owady doskonale będzie się komponować z kuchennym wnętrzem, nie szpecąc przestrzeni, tak jak ma to miejsce w przypadku popularnych lepów na muchy, które wyłapują owady poprzez przyklejenie do widocznej taśmy. Usunięcie liścia zabezpieczającego i wlanie specjalnie przygotowanego płynu uaktywnia pułapkę, której działanie jest możliwe przez 30 dni. Po upływie miesiąca całe jabłuszko należy wyrzucić wraz ze złapanymi owadami. 
Skutecznie działanie pułapek w atrakcyjnie niskiej cenie pozwoli cieszyć się czystym domem i świeżością pozostawionych na blatach owoców oraz warzyw. Dla lepszego efektu, warto po spożyciu posiłku za pomocą folii zabezpieczyć pozostałe resztki oraz na bieżąco utylizować śmieci produkowane przez domowników. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu