Podsumowanie wakacji w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego

Podsumowanie wakacji w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego

13 września 2021, godz. 9:02
fot. Mateusz Zawadka
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 11 września Rynek Miejski w Lublińcu zmienił się w centrum różnorodnych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców i nie tylko. Retro Giełda, koncerty, warsztaty, występy – to wszystko odbyło się podczas podsumowania wakacji w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego.

Ze względu, że była to druga sobota miesiąca, już od samego rana można było korzystać ze stoisk w ramach Retro Giełdy. Można było znaleźć na niej towary takie jak: książki, płyty, ozdoby, zegary, naczynia i wiele innych.

Podczas trwania Retro Giełdy, na scenie wystąpiła uzdolniona skrzypaczka Julia Sekulska. Przebywając w tym czasie na rynku można było wsłuchać się w dźwięki smyczkowego instrumentu. Artystka grała m.in. covery popularnych utworów, które umilały czas znajdującym się w pobliżu osobom.

Po koncercie Julii Sekulskiej na scenie pojawił się Marek Jodłowski. Jest to gitarzysta, którego można spotkać na ulicach wielu polskich miast gdzie grając na instrumencie umila czas przechodniom. 

Po południu na scenie na rynku wystąpili lublinieccy seniorzy – uczestnicy wakacyjnych zajęć muzykoterapii prowadzonych przez Stefanię Bielę. Grupa składa się w większości z członków zespołu „ZA MŁODZI NA SEN”. W międzyczasie na płycie rynku odbywały się również zajęcia sensoplastyczne dla dzieci prowadzone przez Martynę Gadaszewską oraz animacje, którym przewodniczył Piotr Pasiak.

Wieczorem na scenie wystąpił ukraiński muzyk o pseudonimie Postman. Później przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą był zespół Nita.

Przez całą sobotę, od rana do wieczora, na Rynku Miejskim w Lublińcu można było korzystać z wielu atrakcji. Tak właśnie wyglądało podsumowanie wakacji w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego – Lubliniec Miasto Dobrych Emocji.
 

Galeria: Retro Giełda i koncert Julii Sekulskiej

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu