Centrum monitoringu miejskiego w zielonym pawilonie na dworcu?

Centrum monitoringu miejskiego w zielonym pawilonie na dworcu?

20 października 2021, godz. 8:16
Udostępnij: Kopiuj link

Wielu mieszkańców Lublińca z pewnością kojarzy (widoczny na zdjęciu) zielony budynek na dworcu. Od dłuższego czasu jest on nieużytkowany, jednak teraz będzie miał najprawdopodobniej nowe zastosowanie. 

Budynek przez wiele lat był własnością marszałka województwa śląskiego. Miasto wystąpiło do właściciela o przejęcie pawilonu i od 15 października należy on już do Lublińca. Nie planuje się jednak, aby budynek był wynajmowany osobom, ponieważ ma on mieć inne zastosowanie. 

Plany wobec budynku są związane ze sprawą, która może być już niektórym znana. Mowa o monitoringu miejskim, którego centrum miałoby się mieścić właśnie w zielonym pawilonie:

Przygotowujemy się do budowy nowoczesnego monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia. Chcielibyśmy w tym miejscu zrobić centrum monitoringu połączone z siedzibą Straży Miejskiej. Aktualnie siedziba Straży Miejskiej mieści się w starym budynku Urzędu Miejskiego. Warunki lokalowe strażników odbiegają od warunków, które powinni mieć – informowała zastępca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała.

Osoby zgłaszające interwencje i takie, które są zapraszane na rozmowy do Straży Miejskiej, mogłyby odbywać je właśnie w tym budynku. Oprócz tego, zamiarem działania ma być poprawa bezpieczeństwa w okolicach dworca w Lublińcu:

Jest tam mało bezpiecznie. Mimo, że w najbliższym otoczeniu znajduje się Komenda Powiatowa Policji to uważamy, że przeprowadzenie do tego miejsca Straży Miejskiej i przeznaczenie budynku do funkcjonowania całodobowego monitoringu miejskiego jest jak najbardziej zasadne – dodała Anna Jonczyk-Drzymała.

Na ten moment są to plany. Zanim zostanie podjęta decyzja w tej sprawie, temat będzie jeszcze dyskutowany i analizowany. 

Komentarze

L
Lubliniczanin 20 października 2021, godz. 9:11
Zgłoś

Jednym słowem znów ktoś ma pomysł jak zarobić. Kto obecnie obsługuje miejski monitoring? Może nikt że nie reaguje się na łamanie prawa w zasięgu kamer?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu