Znaczne przekroczenia prędkości na drogach powiatu lublinieckiego

Znaczne przekroczenia prędkości na drogach powiatu lublinieckiego

25.05.2022 10:48
źródło inf. KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

W krótkim okresie lubliniecka policja poinformowała o kilku sytuacjach drogowych, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niektórym zatrzymano prawa jazdy, a w jednym przypadku policjanci ruszyli nawet w pościg. Przytaczamy kilka sytuacji:

124 km/h w terenie zabudowanym

W niedziele 22 maja funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w miejscowości Piasek. Około godziny 17.00 mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością osobowego volkswagena. Pomiar prędkości wykonany za pomocą laserowego miernika wskazał, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h (…) Za tak znaczne przekroczenie prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych – informuje KPP Lubliniec. W podobnych okolicznościach od początku 2022 roku na drogach powiatu lublinieckiego prawo jazdy straciło już 21 kierujących – dodaje.

Policjanci ruszyli w pościg

Do innej sytuacji doszło w piątek 20 maja. Na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu patrol ruchu drogowego prowadził kontrole prędkości. Kierowca się nie zatrzymał, a policjanci ruszyli za nim w pościg:

Około godziny 9.00 jeden z policjantów wydał polecenie do zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki mercedes, który nadjechał z kierunku Sadowa w związku ze stwierdzonym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Okazało się, że w momencie pomiaru pojazd poruszał się z prędkością 104 km/h (…) Pomimo wydania przez funkcjonariusza wyraźnego polecenia do zatrzymania się, siedzący za kierownicą mężczyzna najpierw zwolnił, po czym zawrócił i zaczął uciekać w kierunku Jawornicy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg i podjęli próbę zatrzymania sprawcy (…) Policyjny pościg zakończył się w Kochanowicach, a siedzący za kierownicą mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy – podaje lubliniecka policja.

W związku z opisaną sytuacją kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia drogowe i nie zatrzymanie się do kontroli odpowie przed sądem.

Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące

Do znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości doszło również 17 maja na DK 11 w Ciasnej oraz 18 maja na ul. Ligockiej w Lubszy. W pierwszym przypadku kierowca jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. W drugiej sytuacji było to 103 km/h. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku kierowcom zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych oraz przypominają o nowym taryfikatorze mandatów obowiązującym od 2022 roku, który przewiduje surowsze kary. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu