Znaczne przekroczenia prędkości na drogach powiatu lublinieckiego

Znaczne przekroczenia prędkości na drogach powiatu lublinieckiego

25 maja 2022, godz. 10:48
źródło inf. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W krótkim okresie lubliniecka policja poinformowała o kilku sytuacjach drogowych, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niektórym zatrzymano prawa jazdy, a w jednym przypadku policjanci ruszyli nawet w pościg. Przytaczamy kilka sytuacji:

124 km/h w terenie zabudowanym

W niedziele 22 maja funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w miejscowości Piasek. Około godziny 17.00 mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością osobowego volkswagena. Pomiar prędkości wykonany za pomocą laserowego miernika wskazał, że pojazd poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h (…) Za tak znaczne przekroczenie prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych – informuje KPP Lubliniec. W podobnych okolicznościach od początku 2022 roku na drogach powiatu lublinieckiego prawo jazdy straciło już 21 kierujących – dodaje.

Policjanci ruszyli w pościg

Do innej sytuacji doszło w piątek 20 maja. Na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu patrol ruchu drogowego prowadził kontrole prędkości. Kierowca się nie zatrzymał, a policjanci ruszyli za nim w pościg:

Około godziny 9.00 jeden z policjantów wydał polecenie do zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki mercedes, który nadjechał z kierunku Sadowa w związku ze stwierdzonym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Okazało się, że w momencie pomiaru pojazd poruszał się z prędkością 104 km/h (…) Pomimo wydania przez funkcjonariusza wyraźnego polecenia do zatrzymania się, siedzący za kierownicą mężczyzna najpierw zwolnił, po czym zawrócił i zaczął uciekać w kierunku Jawornicy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg i podjęli próbę zatrzymania sprawcy (…) Policyjny pościg zakończył się w Kochanowicach, a siedzący za kierownicą mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy – podaje lubliniecka policja.

W związku z opisaną sytuacją kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia drogowe i nie zatrzymanie się do kontroli odpowie przed sądem.

Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące

Do znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości doszło również 17 maja na DK 11 w Ciasnej oraz 18 maja na ul. Ligockiej w Lubszy. W pierwszym przypadku kierowca jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. W drugiej sytuacji było to 103 km/h. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku kierowcom zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych oraz przypominają o nowym taryfikatorze mandatów obowiązującym od 2022 roku, który przewiduje surowsze kary. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu