Jakie korzyści płyną z przeprowadzenia zabiegu oczyszczania jelit?

Jakie korzyści płyną z przeprowadzenia zabiegu oczyszczania jelit?

27 czerwca 2022, godz. 7:38
Udostępnij: Kopiuj link

Mycie jest czymś oczywistym dla każdego człowieka. Trzeba jednak wiedzieć, przed zabrudzenia nie znajdują się wyłącznie na powierzchni skóry i włosów. Organizm powinien być oczyszczany także od środka, bo nie brakuje w nim złogów. Dostają się one tam wraz z wdychanym powietrzem, spożywanym pokarmem, przyjmowanymi napojami i lekami.

Hydrokolonoterapia, czyli oczyszczanie jelit, to skuteczna metoda pozbycia się ze swojego organizmu toksycznych substancji. Jest to sposób na poprawienie swojego zdrowia i samopoczucia. Szkodliwe złogi zalegające w jelitach mają negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Dla kogo będzie hydrokolonoterapia?

W jelitach znajdują się masy kałowe, rozmaite bakterie, często też grzyby i pasożyty. Na tym jednak nie koniec. Gromadzą się również szkodliwe produkty przemiany materii, metale ciężkie i szereg innych toksyn. Jeśli ktoś chce cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, to powinien regularnie oczyszczać jelita. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem będzie skorzystanie z zabiegu hydrokolonoterapii. Można to robić profilaktycznie, gdy nie odczuwa się żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Oczyszczanie jelit jest zalecane przy różnych zaburzeniach ze strony układu pokarmowego typu zaparcia, wzdęcia, niestrawność. Wiele osób decyduje się na hydrokolonoterapię w celu wsparcia procesu chudnięcia. Zabieg służy również do przyspieszania i ułatwienia trawienia, zwiększenia wchłanialności składników pokarmowych z pożywienia. Hydrokolonoterapia sprawdza się również w celu pobudzenia pracy jelit, zregenerowania i uszczelnienia ich. Oczyszczanie jelit zmniejsza również ryzyko wystąpienia zmian nowotworowych w jelitach.

Na czym polega hydrokolonoterapia i czy są jakieś przeciwwskazania do jej wykonania?

Osoby decydujące się na hydrokolonoterapię powinny na dwie doby przed zabiegiem spożywać jedzenie lekkostrawne, pić duże ilości wody, unikać żywności wysoko przetworzonej. Oczyszczanie jelit przeprowadza się u pacjenta leżącego wygodnie na plecach, przykrytego kocem. Wprowadza się do odbytnicy plastikową rurkę jednorazową, przez którą zostaje wpuszczona przefiltrowana woda. Pozwala to na usunięcie złogów z jelit, pomaga w tym także masowanie brzucha pacjenta. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania.

Z hydrokolonoterapii nie mogą korzystać kobiety ciężarne. Przeciwwskazaniami są także krwawienia z przewodu pokarmowego, nowotwory jelit, deformacje jelit, wrzodziejące zapalenie jelit, żylaki odbytu, przepuklina brzuszna, niewydolność nerek, marskość wątroby, ostra anemia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu