Michał Dandyk

Koncert Michała Dandyka na rynku miejskim w Lublińcu

27 lipca 2022, godz. 8:24
inf. pras. MDK Lubliniec, fot. Mateusz Zawadka
Udostępnij: Kopiuj link

6 sierpnia o godz. 20.00 na Krzywej Scenie w Lublińcu odbędzie się koncert „Muzyczna Podróż. Michał Dandyk z zespołem".

Michał Dandyk pochodzi z Lublińca. Jest kompozytorem, pianistą i saksofonistą. W tym roku obronił licencjat w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na co dzień uczy się i koncertuje. Występował m.in. na III Polskim Kongresie Saksofonowym w Poznaniu na tzw. Scenie Młodych oraz w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Jest laureatem kilku nagród. 11 lipca 2021 roku zdobył I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „American edition" International Contest w USA. 3 sierpnia 2021 roku otrzymał II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Online Wave" International Online Contest w Lloret de Mar (Hiszpania). 

Michał Dandyk był jednym z zaproszonych gości, którzy wystąpili z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec podczas tegorocznych Dni Lublińca. Wykonał wówczas utwór „La pequeña Czarda”, czyli „Mały Czardasz”, który skomponował wybitny hiszpański  saksofonista Pedro Iturralde.   

Koncert „Muzyczna Podróż. Michał Dandyk z zespołem" odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20.00 na Krzywej Scenie na Rynku Miejskim w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu