news

Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

14 listopada 2022, godz. 13:37
inf. pras. Stadion Śląski
Udostępnij: Kopiuj link

11 listopada na Stadionie Śląskim, jak co roku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas wydarzenia nie zabrakło odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów, występów muzycznych, a także atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie zakończyło się energetycznym koncertem zespołu Zakopower. Wstęp dla uczestników oraz atrakcje były całkowicie darmowe.

Bramy Stadionu Śląskiego otworzyły się o godzinie 12:00, następnie rozpoczął się występ orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a także występ grupy Mażoretek Akcent. O godzinie 13:00 uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Podczas uroczystości zaprezentowała się orkiestra Śląskiej Policji. Nie obyło się bez przelotu samolotów wojskowych oraz pokazu sztuk walki Polskiego Związku Signum Polonicum.

- Jak co roku spotkaliśmy się tutaj, aby wspólnie świętować. Ten dzień jest wyjątkowy, to święto, które jednoczy nas pod biało-czerwoną flagą. Cieszę się, że widzę tutaj starsze osoby, całe rodziny, ale przede wszystkim was młodych ludzi. Doceniam, że to wydarzenie łączy pokolenia, to wspaniała okazja do budowania wspólnoty. Dziś szczególnie pamiętamy o naszych przodkach, dla których wolna i niepodległa ojczyzna była ogromną wartością. Ważne, abyśmy zawsze o nich pamiętali i przekazywali tę pamięć kolejnym pokoleniom. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i życzę dobrego świętowania. – mówił Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Na fanów militariów czekała specjalnie przygotowana wystawa, na której można było zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Pojawił się również szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi prezentowały swoje wyposażenie.

- Jak pokazuje dzisiejsza frekwencja Święto Niepodległości to jeden z tych dni, które chcemy spędzić w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Dokładamy wszelkich starań, aby przygotować szereg różnorodnych atrakcji, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wierzę, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci młodszych, jak i starszych uczestników. - mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia również mieli w czym wybierać. Przygotowano dla nich strzelnicę laserową, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejkę torową, euro bungee, czy strefę malowania na twarzach. Chętni mogli skorzystać też ze specjalnie stworzonej strefy wirtualnej rzeczywistości. Na głodnych czekały foodtrucki „Żarciowozy” z różnorodnym menu.

Od godziny 14:15 na scenie pojawił się zespół SLOW SUNSET, po nim muzyczne emocje zapewniła grupa SMKKPM - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, oraz zespół KOLORY. Główną atrakcją wieczoru był występ zespołu Zakopower. 

Galeria: Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim/ zdj. nadesłane: Stadion Śląski Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim/ zdj. nadesłane: Stadion Śląski Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim/ zdj. nadesłane: Stadion Śląski Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim/ zdj. nadesłane: Stadion Śląski Obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim/ zdj. nadesłane: Stadion Śląski
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu