Berberyna kiedy brać? Dowiedz się najważniejszych informacji

Berberyna kiedy brać? Dowiedz się najważniejszych informacji

8 grudnia 2022, godz. 7:59
Blog, materiał zewnętrzny/ fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Berberyna jest naturalnym suplementem stosowanym od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej i Ajurwedzie w leczeniu szerokiego zakresu problemów zdrowotnych. Wykazano, że ma silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, co czyni go atrakcyjną opcją dla osób poszukujących naturalnych środków na swoje dolegliwości, ale kiedy należy przyjmować berberynę?

  • O jakiej porze dnia stosować berberynę?
  • Czy stosować na czczo, czy nie?
  • Jak dawkować berberynę?
  • Do kiedy stosować? 

Berberyna rano czy wieczorem? Poziom cukru we krwi - regulowanie

Odpowiedź zależy od twoich celów i stylu życia. Niektóre badania sugerują, że przyjmowanie berberyny rano może być korzystne dla osób, które chcą regulować poziom cukru we krwi w ciągu dnia. Z tego powodu wiele osób z cukrzycą uważa za pomocne przyjmowanie berberyny zaraz po przebudzeniu. Z drugiej strony niektórzy eksperci zalecają przyjmowanie berberyny na noc, ponieważ jej działanie może pomóc poprawić jakość snu i sprzyjać lepszemu regenerującemu odpoczynkowi. Możesz kupić berberynę na stronie internetowej: https://biostima.pl/berberyna.

Berberyna przed czy po posiłku? Jak działa berberyna na redukcję masy ciała?

Podczas przyjmowania suplementów berberyny na ogół zaleca się przyjmowanie ich z jedzeniem. Pomoże to zmniejszyć ryzyko wystąpienia rozstroju żołądka i zwiększyć wchłanianie suplementu do organizmu. Przyjmowanie berberyny z posiłkami pomaga również regulować poziom cukru we krwi, a nawet może poprawić poziom cholesterolu. Jeśli jednak próbujesz schudnąć lub szukasz szybszych efektów stosowania suplementu, to przyjmowanie berberyny przed posiłkami może być bardziej skuteczne.

Berberyna hcl dawkowanie

Zalecana dawka Berberyny HCl to 500 mg trzy razy dziennie przed posiłkami. Należy to zrobić na pusty żołądek, ponieważ zapewni to maksymalne wchłanianie składnika aktywnego do krwioobiegu. Badania wykazały, że organizm potrzebuje około 2 godzin, aby wchłonąć berberynę, dlatego ważne jest, aby przyjąć dawkę co najmniej dwie godziny przed posiłkiem lub przekąską.

Berberyna jak długo stosować? Działanie berberyny

Berberyna jest naturalnie występującym związkiem w roślinach takich jak berberys, winogrono Oregon i gorzknik kanadyjski. Związek ten od wieków stosowany jest w medycynie tradycyjnej do leczenia dolegliwości takich jak problemy żołądkowo-jelitowe oraz infekcje. W ostatnich latach zyskała na popularności ze względu na swoje potencjalne korzyści zdrowotne, ale jak długo należy przyjmować berberynę?

Dawkowanie berberyny może się różnić w zależności od wieku osoby, aktualnego stanu zdrowia i pożądanego efektu. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi uważa, że przyjmowanie 500 mg berberyny dwa razy dziennie przez 12 tygodni wystarczy, aby uzyskać pozytywne wyniki w zakresie ogólnego stanu zdrowia. Jeśli jednak twój lekarz zaleci ci inną dawkę, powinieneś, zamiast tego postępować zgodnie z jego radą. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu