Jak urozmaicić przestrzeń miejską? Betonowy stół do ping ponga

Jak urozmaicić przestrzeń miejską? Betonowy stół do ping ponga

4 stycznia 2023, godz. 9:17
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Tenis stołowy to sport, którego historia sięga lat 80. XIX wieku. Został wymyślony w Anglii, jednak dziś jest bardzo popularny prawie w każdym kraju na świecie. Dyscyplina ta zapewnia graczom szereg korzyści dla zdrowia i w przeciwieństwie do innych sportów wykazuje niezwykle niskie ryzyko odniesienia kontuzji podczas rozgrywek. Betonowe stoły do gry w ping ponga są elementem małej architektury, który dobrze wkomponowuje się w zieloną przestrzeń miejską. 

Tenis stołowy – ping pong

Tenis to sport dla kobiet i mężczyzn, dla profesjonalistów i amatorów, dla dzieci i dorosłych. Proste zasady, piłeczka ping pongowa, dwie paletki i dostęp do stołu tenisowego wystarczą, aby grać w tenisa dla przyjemności. W tenisa może grać każdy, a najlepszym tego przykładem jest Australijka Dorothy de Low, która w wieku 97 lat reprezentowała swój kraj w 2008 roku podczas Mistrzostw Świata Weteranów w  Rio de Janeiro.

Tenis stołowy to najszybszy sport świata. Po uderzeniu piłeczka może osiągnąć prędkość równą nawet 200 km/h. Daje wiele przyjemności i dobrej zabawy. Nie każdy ma jednak warunki, żeby wstawić stół do tenisa do domu lub mieszkania. Dlatego właśnie dużą popularnością cieszą się stoły umieszczane w przestrzeni miejskiej i ogólnodostępne.

Gra w tenisa jest na tyle prosta, że może w nią grać każdy, kto ma chęci i dostęp do odpowiedniego stołu. Dzięki temu, że betonowe stoły do tenisa stały się częścią przestrzeni zielonych i rekreacyjnych, ze sportem tym może zmierzyć się więcej osób.  

Betonowy stół do gry w ping ponga – atrakcyjny element terenów rekreacyjnych

Betonowy stół do gry w ping-ponga na stałe zadomowił się w przestrzeń parków miejskich, placów zabaw, zewnętrznych siłowni, boisk sportowych oraz ośrodków wypoczynkowych. Dzięki temu każdy fan ping-ponga może przyjść z własną rakietką, piłeczką oraz z przyjaciółmi, aby na wolnym powietrzu rozegrać pasjonujący mecz. Daje to niezwykłą okazję, aby nie tylko aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ale również porozmawiać lub poćwiczyć serwowanie i odbijanie piłeczki.

Stół do gry w tenisa może zostać wykorzystany do osiedlowego lub klasowego turnieju tenisa, co przyciągnie również inne osoby zainteresowane tym popularnym sportem. Warto podkreślić, że stół do tenisa jest takim elementem małej architektury, który jest nie tylko funkcjonalny, ale i zwiększa atrakcyjność miejskiej przestrzeni. Mało tego, taki stół może być skuteczną zachętą, żeby mieszkańcy spędzali więcej czasu poza domem, razem, budując wspólnotę. 

Betonowy stół do ping ponga do miasta

Betonowy stół do ping-ponga jest przystosowany do użytkowania na zewnątrz. Powinien zostać wykonany z betonu o najwyższej jakości, może zostać postawiony zarówno na twardym, jak i na miękkim podłożu. Stół taki, dzięki swej wytrzymałości i dodatkowym wzmocnieniom, spełnia wszelkie wymagania niezbędne do sportowej rywalizacji. Jest bardzo ciężki – w zależności od wielkości może ważyć nawet  900 kg. Jednak dzięki temu i zachowaniu wysokich standardów produkcji po zamontowaniu może stać w wybranej lokalizacji przez wiele lat, opierając się wandalom i najsilniejszym wiatrom.  

W przypadku najlepszych modeli dwuczęściowy blat stołu do ping ponga jest szlifowany i malowany farbą odporną na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz na uderzenia. Obrzeża płyty stołu zabezpiecza się aluminiowymi profilami. Jego podstawę stanowią betonowe nogi wykonane z kruszyw naturalnych. W komplecie można otrzymać stalową, malowaną proszkowo siatkę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu