Otwarte spotkanie inicjujące działania na rzecz utworzenia Lasów Społecznych / plakat: UM Lubliniec

Otwarte spotkanie inicjujące działania na rzecz utworzenia Lasów Społecznych

23 lutego 2023, godz. 12:23
źródło: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Burmistrz Miasta Lublińca wraz z Lubliniecką Radą Miłośników Przyrody zapraszają na otwarte spotkanie inicjujące podjęcie działań zmierzających do utworzenia lasów o zwiększonej funkcji społecznej, intensywnie użytkowanych przez ludzi do rekreacji, sportu, zachowania zdrowia i innych funkcji społecznych.

„Lasy społeczne” to nowa kategoria lasów powołana zarządzeniem nr 58 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 5 lipca 2022 r. w sprawie wprowadzenia „Wytycznych do zagospodarowania lasów o zwiększonej funkcji społecznej na gruntach w zarządzie Lasów Państwowych”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 lutego o godzinie 15:00 w Lubitece.

W poniedziałek 20 lutego odbyło się natomiast pierwsze spotkanie powołanej przez Burmistrza Lublinieckiej Rady Miłośników Przyrody. Jej celem jest doradzanie Burmistrzowi w sprawach dotyczących kierunków rozwoju, kształtowania i utrzymania terenów zielonych, lasu komunalnego oraz zadrzewień w Lublińcu, a także w ramach podejmowanych działań na rzecz przyrody oraz wprowadzania rozwiązań proekologicznych w funkcjonowaniu miasta. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu