Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

14 marca 2023, godz. 10:19
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 14 marca, w godz. 10:00-18:00, na drogach powiatu lublinieckiego prowadzone będą działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja jest ukiewunkowana na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Podczas działań, mundurowi kontrolują zachowania niechronionych użytkowników dróg w różnych częściach powiatu lublinieckiego. Szczególną uwagą objęte są te rejony, gdzie aktywność przechodniów jest największa.

Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu (...) - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się, a po zmroku, poza obszarem zabudowanym zawsze stosować elementy odblaskowe - dodaje KPP w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu