„Wakacje w Halce” – do tańca i nie tylko porwały folkowe klimaty

„Wakacje w Halce” – folkowe klimaty porwały do tańca i nie tylko!

18 lipca 2023, godz. 7:35
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lato w pełni. Uczestnicy zajęć w ramach programu „Wakacje z MDK - Kultura na zdrowie”, które odbywały się od 10 do 14 lipca, wspaniale bawili się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” przy ulicy Stalmacha 12. 

Wynikiem wspólnych spotkań są własnoręcznie wykonane galandy śląskie, czyli ślaskie wianki ludowe. Uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów Moniki Klimzy-Gryc i Krystiana Olszowskiego wykonali wszystkie elementy wianka. Stworzyli kwiatki z bibuły i odbili własny, kolorowy wzór na szlajfce, którą doczepili do wianka. Całość prezentowała się naprawdę okazale i bardzo kolorowo. Ponadto podczas wspólnie spędzonych chwil dzieci mogły zobaczyć i przymierzyć stroje ludowe, o których instruktor opowiedział wiele ciekawostek. Uczestnicy śpiewali, tańczyli i bawili się. Wszystkim tym aktywnościom towarzyszyły rytmy ludowych melodii. Dzieci poznały podstawowe kroki śląskich tańców - trojaka i zwodzonego. Nie zabrakło również zabaw z regionu Beskidu Śląskiego i Mazowsza.

Na koniec warsztatów uczestnicy nauczyli się wykonywać krakowskie hołubce, aby radośnie zakończyć kolejny tydzień „Wakacji z MDK – Kultura na zdrowie”. To był czas pełen pozytywnych wibracji i wesołej zabawy! 

Galeria: „Wakacje w Halce” 2023

„Wakacje w Halce” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacje w Halce” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacje w Halce” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacje w Halce” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacje w Halce” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu