Lubliniec: Miasto planuje remont mostów. Prace mają dotyczyć dwóch obiektów

Lubliniec: Miasto planuje remont mostów. Prace mają dotyczyć dwóch obiektów

25 lipca 2023, godz. 10:48
Lubliniec.info, źródło: BIP UM Lubliniec / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Z tych obiektów niewątpliwie korzysta wielu mieszkańców Lublińca. Miasto planuje modernizację mostu na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności. Remont ma przejść również część jezdna mostu na rzece Mała Panew w Lublińcu – Kokotku.

Drewniana część jezdna obiektu mostowego na potoku Steblowskim ma zostać rozebrana i zastąpiona nowymi deskami o grubości 6 cm. Pozostałe prace mają dotyczyć: 

  • oczyszczenia z rdzy stalowej konstrukcji nośnej wraz z balustradami, 
  • uzupełnieniu brakujących elementów stalowych mostu i balustrad,
  • uzupełnieniu brakujących elementów betonowych podpór mostu,
  • malowaniu elementów stalowych farbą podkładową,
  • dwukrotnym malowaniu elementów stalowych farbą nawierzchniową.

Z kolei remont mostu na rzece Mała Panew w Lublińcu-Kokotku ma polegać na wymianie 8,32 m2 części jezdnej mostu z desek o grubości 5 cm oraz wymianie podpory balustrady mostu o wymiarach 14 cm x 14 cm x 130 cm.

Aktualnie Miasto poszukuje wykonawcy prac. Termin składania ofert mija 31 lipca 2023. Termin realizacji zamówienia to 60 dni od daty podpisania umowy.

W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia obiektów, które w najbliższym czasie mogą przejść remont.

Galeria: Miasto Lubliniec planuje remont mostów

Obiekt mostowy na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności / zdj. BIP UM Lubliniec Obiekt mostowy na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności / zdj. BIP UM Lubliniec Obiekt mostowy na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności / zdj. BIP UM Lubliniec Obiekt mostowy na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności / zdj. BIP UM Lubliniec Obiekt mostowy na potoku Steblowskim pomiędzy ul. Damrota i al. Solidarności / zdj. BIP UM Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

M
Mieszkaniec miasta 27 lipca 2023, godz. 14:30
Zgłoś
Naprawdę nie ma na to pieniędzy ?

Przecież te podpory i fundamenty mają swoje lata..jak widać popękane..legary mocno zardzewiałe..wymienić całość, a nie. Poszerzyć w stronę toalety bo w drugą nie da rady bo posesja prywatna.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu