Policja ujawniła nielegalne automaty do gier w Koszęcinie

Koszęcin: Ujawniono i zamknięto nielegalny salon do gier hazardowych

2 sierpnia 2023, godz. 10:50
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS), zabezpieczyli w Koszęcinie 4 automaty do nielegalnych gier losowych.

Uczestniczący w działaniach funkcjonariusze izby celno-skarbowej przeprowadzili na automatach eksperyment w postaci gry kontrolnej, jak również zabezpieczyli znaleziony sprzęt. 

Kara za posiadanie nielegalnych maszyn do gier hazardowych może wynieść nawet 100 tys. zł od jednego takiego urządzenia. Za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat (lub obie kary łącznie). W określonych przypadkach karę może ponieść nie tylko właściciel automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, gdzie są one umieszczane - czytamy na stronie KPP Lubliniec.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu