Bezpieczniej na drogach krajowych w powiecie lublinieckim

Bezpieczniej na drogach krajowych w powiecie lublinieckim

3 sierpnia 2023, godz. 14:13
Lubliniec.info, źródło: GDDKiA / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Ogłoszono przetarg na realizację kolejnych inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Katowicach.  Jest to kolejny etap rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Prace dotyczą m.in. lokalizacji w powiecie lublinieckim.

Celem inwestycji jest dostosowanie wszystkich przejść dla pieszych, zarządzanych przez katowicki oddział GDDKiA, do oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa. Łącznie prace mają obejmować opracowanie dokumentacji projektowej, projektu docelowej organizacji ruchu, wykonanie robót polegających na budowie dedykowanego oświetlenia lub oświetlenia strefy przejściowej. Dodatkowo wykonane zostaną niezbędne prace brukarskie, w tym budowa dojść dla pieszych i „kostki integracyjne”.

Lista dróg krajowych i przejść dla pieszych w powiecie lublinieckim, na których ma zostać poprawione bezpieczeństwo:

  • DK11, w Sierakowie Śląskim i Molnej (po 1 lokalizacji) oraz w Ciasnej (w 4 lokalizacjach),
  • DK46, w Trzepizurach i Pietrzakach (po 1 lokalizacji), w Pawonkowie i w Lisowicach (po 2 lokalizacjach), w Lisowie i Gwoździanach (po 3 lokalizacjach), w Janowie i Lipiach Śląskich (po 4 lokalizacjach), w Blachowni (w 6 lokalizacjach), w Herbach (w 7 lokalizacjach), w Kochanowicach (w 9 lokalizacjach) oraz w Olsztynie (w 13 lokalizacjach).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu