Podsumowanie wakacji w powiecie lublinieckim. Nie odnotowano utonięć

Podsumowanie wakacji w powiecie lublinieckim. Nie odnotowano utonięć

7 września 2023, godz. 8:35
Lubliniec.info, KPP Lubliniec, KGP / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Zakończenie okresu wakacyjnego to czas podsumowań. Po raz kolejny nad wodą w powiecie lublinieckim było bezpiecznie – wynika z policyjnych statystyk. Jak informuje nas asp. szt. Monika Wacławek, oficer prasowy KPP w Lublińcu, nie odnotowano utonięć ani interwencji z tym związanych. Co z pozostałymi zdarzeniami?

Wakacje nad wodą

Tegoroczne wakacje nad wodą w powiecie lublinieckim po raz kolejny minęły bezpiecznie. Podobną sytuację mieliśmy bowiem w ubiegłych latach. Wtedy również nie odnotowano utonięć. Warto także zaznaczyć, że przez całe wakacje dzielnicowi kontrolowali zbiorniki wodne i dzikie kąpieliska na terenie powiatu lublinieckiego.

Sytuacja wygląda jednak inaczej na terenie kraju. Jak informuje Komenda Główna Policji, w okresie wakacji 2023 odnotowano łącznie 192 utonięcia osób. To o 24 osoby więcej niż w okresie wakacji 2022 roku i o 25 więcej niż w 2021 roku. Ponadto odnotowano 26 wyratowań osób.

Pozostałe interwencje policji

Bezpieczeństwo nad wodą to jedno, ale co z pozostałymi interwencjami w powiecie lublinieckim? 

- W okresie wakacji 26.06.-31.08.2023 r. na terenie całego powiatu lublinieckiego zgłoszono 1907 interwencji (1173 z CPR) – informuje asp. szt. Monika Wacławek.

Wymienia się tu m.in.

  • 110- zakłócenia porządku publicznego ( art.51KW)
  • 118- spożywanie  alkoholu w miejscu publicznym 
  • 175- miejscowe zagrożenie
  • 12- nieprawidłowe parkowanie 
  • 69- osoba nietrzeźwa
  • 26 wykroczenia drogowe (ujawnione przez policjantów prewencji)

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie dostępne na stronie policji, pozwalające sprawdzić skalę i rodzaj zagrożeń w danym regionie (np. powiecie lublinieckim). Link zamieszczamy >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu