Materace kieszeniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Materace kieszeniowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

18 września 2023, godz. 11:09
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Zdrowy, komfortowy sen jest ważnym elementem życia każdego człowieka, bez względu na wiek czy ogólny stan zdrowia. Przyczynia się do tego przede wszystkim wysokiej klasy materac. Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy i dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten rodzaj? Przekonaj się!

Szeroka oferta różnych modeli materacy sprawia, że ostateczny wybór wcale nie jest łatwy. Ogromną popularnością cieszą się jednak materace kieszeniowe, które znajdziesz na https://senpo.pl/materace/kieszeniowe/. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkich najważniejszych informacji o takim rozwiązaniu!

Czym właściwie są materace kieszeniowe?

Wśród wielu różnych rodzajów materacy, to właśnie modele kieszeniowe są coraz chętniej wybieraną opcją. Jeśli zależy Ci na ergonomii i komforcie snu, postaw na wysokiej jakości materace. Warszawa oferuje w tym zakresie wiele korzystnych rozwiązań, które możesz sprawdzić na https://senpo.pl/warszawa/materace/. W pierwszej kolejności poznaj bliżej ich budowę!

Materace sprężynowe wyposażone są w sprężyny wykonane z materiałów odpornych na korozję, niezwykle trwałych i solidnych. Sprężyny mają średnicę od 2 do 2,5 mm i umieszczone są w specjalnych kieszonkach. Z uwagi na swój niewielki rozmiar, rozmieszczenie to wynosi 250-500 sztuk na 1 m2. Sprężyny pracują cicho, co zwiększa komfort snu.

Jak dobrać materac do wagi i wzrostu? Przekonaj się!

Jak materace kieszeniowe wpływają na zdrowie podczas snu?

Materace kieszeniowe wyposażone są w strefy twardości – niektóre mają ich aż 7. Odpowiadają one za ergonomiczny podział materaca na fragmenty o zróżnicowanej twardości i elastyczności punktowej, dostosowane do konkretnych odcinków ciała użytkownika. W efekcie materac właściwie podpiera ciało na całej jego powierzchni, gwarantując zdrową i bezpieczną pozycję dla kręgosłupa, który może swobodnie wypoczywać w ułożeniu anatomicznym.

Spanie na wysokiej jakości materacu kieszeniowym stanowi profilaktykę wad postawy, bólu pleców i głowy oraz wahań nastroju w związku z niewysypianiem się. Pośrednio przekłada się korzystnie na procesy trawienne i czynność całej gospodarki hormonalnej. Może łagodzić objawy schorzeń przewlekłych, w tym reumatycznych i ortopedycznych. 

Jak materace kieszeniowe wpływają na komfort snu?

Jako że każda z zastosowanych sprężyn stanowi odrębny punkt podparcia, te sprężyny, które nie otrzymują w danej chwili naporu, nie pracują. To idealne rozwiązanie dla par, zwłaszcza jeśli masa ciała obu osób znacząco się różni. W efekcie przewracanie się z boku na bok lub nocne wstawanie nie będą odczuwalne dla osoby śpiącej obok. 

Dodatkowo warto wspomnieć, że ergonomiczne ułożenie ciała podczas snu pozwala na nieprzerwane przespanie kilku godzin, co z kolei przekłada się bezpośrednio na samopoczucie, motywację do działania oraz poziom energii z rana. Innymi słowy, jeśli jesteś wyspany, Twój dzień od razu staje się lepszy, a Ty jesteś gotowy na nowe wyzwania!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu