Interaktywna wystawa „Iskry Niepodległej” zawita na lubliniecki rynek

Interaktywna wystawa „Iskry Niepodległej” zawita do Lublińca

27 października 2023, godz. 9:14
Lubliniec.info, źródło: niepodlegla.gov.pl, UM Lubliniec / fot. R. Kudyba/BN
Udostępnij: Kopiuj link

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości do Lublińca zawitają „Iskry Niepodległej”, czyli specjalna, interaktywna wystawa o wielkich Polakach. Naczepa z widowiskiem będzie stacjonowała na lublinieckim rynku w dniach 7-9 listopada.

„Iskry Niepodległej” to projekt Biura „Niepodległa”. Wystawa znajduje się w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej i podróżuje po całej Polsce. Jest to spektakl multimedialny z kosmicznym designem i interaktywnymi elementami. Widowisko przedstawia historyczne fakty i wielkie postaci, opowiadając tym samym o niepodległości Polski. 

- Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik – czytamy na stronie niepodlegla.gov.pl.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne. Będzie można ją odwiedzić na rynku w Lublińcu w dniach:

  • 7 listopada: godz. 10:00 – 18:00
  • 8 listopada: godz. 10:00 – 18:00
  • 9 listopada: godz. 10:00 – 16:00

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu