Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Biało-czerwony Lubliniec! Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

Biało-czerwony Lubliniec! Tak obchodzono Narodowe Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

11 listopada 2023, godz. 19:10
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. W Lublińcu kolejny raz odbyły się uroczyste obchody tego święta. Nie zabrakło tradycyjnego Biegu Niepodległości oraz Koncertu Patriotycznego.

Obchody rozpoczęły się na Cmentarzu Wojskowym o godz. 8:50. W trakcie uroczystości m.in. odśpiewano Hymn Państwowy, odczytano Apel Pamięci oraz złożono wieńce pod pomnikiem. O godz. 10:00 w parafii wojskowej bł. Piotra Jerzego Frassati odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta.

Głównym wydarzeniem tego dnia był wyczekiwany i popularny Bieg Niepodległości na Stadionie Miejskim. W Lublińcu to już tradycja. O godz. 11:00 na płycie boiska stworzono „żywy napis”. W tym roku był to symbol Polski Walczącej. Bieg wystartował punktualnie o godz. 11:11. Zawodnicy przebiegli dystans liczący 2,2 km. 

Następnie o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbył się „Koncert Patriotyczny”. Przed publicznością zaprezentowała się Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty. Wraz z nią wystąpili Magdalena Meisel i Mateusz Gancarczyk. Tego wieczoru w sali widowiskowej rozbrzmiały patriotyczne utwory.

Za nami kolejne obchody święta niepodległości. W galerii poniżej zamieszczamy zdjęcia z wszystkich dzisiejszych wydarzeń w Lublińcu.

Galeria: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu